[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeWystawa Ingi Harasimowicz w pracowni Foto Art [ZDJĘCIA]
04.01.2022 | 09:55

Wystawa Ingi Harasimowicz w pracowni Foto Art [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Krzysztof Iwiński i Marlena Gabryelska

28 grudnia w pracowni Foto Art przy ul. Gdańskiej 42 odbył się wernisaż wystawy malarstwa Ingi Harasimowicz. Wydarzenie związane było z jej jubileuszem 25-lecia twórczości.

Inga Harasimowicz jest artystą malarzem, projektantem, konserwatorem malarstwa sztalugowego. Pochodzi z Wilna i już tam kształciła się artystycznie w kilku znanych i cenionych pracowniach. Ukończyła także Szkołę Malarską w Wilnie. Zwieńczeniem jej kształcenia artystycznego były studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z malarstwa obroniła w pracowni profesora Włodzimierza Łajminga w roku 1996.

Również w roku 1996 Inga zamieszkała w Bydgoszczy, gdzie realizuje się na wielu polach twórczości artystycznej, projektanckiej i konserwatorskiej. Prowadziła Galerię Autorską Art&Heaven i Studio Portretowe, a w późniejszym okresie pracownie malarstwa i konserwacji.

Na grudniowej wystawie autorka zaprezentowała prace wielkoformatowe z różnych okresów jej twórczości oraz cykl nowych obrazów w technice mieszanej na płótnie.

– Podziwiam twórczość Ingi, w której pracach pod „zewnętrznym naskórkiem”, czyli pod warstwami farb, tuszu, pasteli, często w szarościach, czerni, stonowanych barwach, pulsuje to co jest sednem jej prac – niezwykle dynamiczne emocje, które przelewa na płótno na bazie własnych przeżyć i doświadczeń – mówi Justyna Jułga, organizator wystawy. – Dla mnie prace te wpisują się w tradycję malarstwa romantycznego, młodopolskiego, ale przede wszystkim ekspresjonizmu. Te obrazy robią też wrażenie swoim formatem, kontrastem, dynamicznymi i zdecydowanymi pociągnięciami pędzla. To prawdziwe, soczyste, wirtuozerskie malarstwo. Jestem dumna, że mogę je zaprezentować światu. Najcenniejsza dla mnie jest reakcja samej artystki, ponieważ to jej pierwsza próba pokazania tych prac razem w dużej przestrzeni. Inga powiedziała po montażu wystawy: „Jestem zadowolona”. O taki efekt zawsze chodzi mi, kiedy realizuję wystawy bydgoskich artystów i fotografików, kiedy organizuję tu koncerty. Jeśli artysta lub muzyk tak mówi o swojej pracy tu w studio, to jest najcenniejsze i wtedy doceni to również publiczność.

Wystawa została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

Wystawa Ingi Harasimowicz w pracowni Foto Art [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments