Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWystępy w PlusLidze nadal zagrożone. Mimo to Łuczniczka przedłuża kontrakt z zawodnikiem
23.05.2018 | 06:51

Występy w PlusLidze nadal zagrożone. Mimo to Łuczniczka przedłuża kontrakt z zawodnikiem

Dwunasty sezon występów bydgoskiego klubu w PlusLidze jest poważnie zagrożony.

Na zdjęciu: Paweł Gryc (w ataku) jest kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z Łuczniczką. Nie wiadomo jednak, czy bydgoski klub zagra w elicie.

Fot. Andrzej Biernacki

W dalszym ciągu nie jest znana przyszłość siatkarskiej Łuczniczki Bydgoszcz. Mimo to, klub buduje skład na przyszły sezon.

Niewiele wniosło poniedziałkowe posiedzenie rady sportu przy prezydencie miasta, które zostało zapoznane z bieżącą sytuacją klubu. Przypomnijmy, że prezes Łuczniczki Piotr Sieńko nadal poważnie rozważa możliwość sprzedaży miejsca drużyny w PlusLidze.


O SYTUACJI ŁUCZNICZKI BYDGOSZCZ, KŁOPOTACH FINANSOWYCH I TYM, CZY KLUB WYSTĄPI W PLUSLIDZE – W PIĄTKOWYM CYKLU STUDIO METROPOLIA WYWIAD Z PREZESEM SIATKARSKIEJ DRUŻYNY, PIOTREM SIEŃKĄ


Jak udało nam się ustalić, prezes Sieńko miał podczas posiedzenia powiedzieć wprost, że potrzebuje od ratusza dodatkowych środków finansowych do zamknięcia budżetu, jednak włodarze Bydgoszczy przyznają, iż nie ma w budżecie takich pieniędzy. Wystarczy wspomnieć, że Łuczniczka już od miasta otrzymała 4 miliony złotych (po 2 miliony na 2018 i 2019 rok) za konkurs na dofinansowanie dla klubów występujących w najwyższych klasach rozgrywkowych.

Tymczasem spośród czterech chętnych, którzy toczyli negocjacje z Łuczniczką w sprawie odkupienia miejsca w PlusLidze, wycofała się Stal Nysa. – Takie negocjacje były prowadzone, ale zakończyły się fiaskiem – przyznaje przedstawiciel klubu. Nieoficjalnie wiemy, że nadal chętne są AZS Częstochowa i III-ligowa AZS Politechnika Gliwice. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że spadkowicz z PlusLigi – Dafi Społem Kielce – nie jest zainteresowane kupieniem miejsca.

Równolegle klub buduje skład na przyszły sezon. Łuczniczka przekazała informację o przedłużeniu kontraktu z Pawłem Grycem, który miałby zostać przekwalifikowany z pozycji atakującego na przyjęcie zagrywki. Ważne umowy z klubem mają także: atakujący Bartosz Filipiak, środkowy Michał Szalacha, libero Adam Kowalski, rozgrywający Piotr Sieńko i przyjmujący Kacper Bobrowski.

Z drużyną rozstali się trzej obcokrajowcy: Edgardo Goas (Portoryko), Metodi Ananiev (Bułgaria) i Jewgienij Gorczaniuk (Ukraina). W barwach Łuczniczki nie zobaczymy także środkowego Mateusza Sacharewicza, zaś po okresie wypożyczenia do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle powrócił drugi rozgrywający Krzysztof Bieńkowski.


Powiązane treści