Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWysyp nowych przypadków koronawirusa w regionie. Województwo kujawsko-pomorskie przekroczyło tysiąc zakażeń
koronawrius bydgoszcz
17.08.2020 | 13:29

Wysyp nowych przypadków koronawirusa w regionie. Województwo kujawsko-pomorskie przekroczyło tysiąc zakażeń

Na zdjęciu: W Bydgoszczy stwierdzono cztery nowe przypadki zakażeń.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem. W całym kraju zachorowało kolejnych 595 osób.

Najwięcej nowych i potwierdzonych zakażeń stwierdzono w województwie mazowieckim (150) i małopolskim (84). 28 zakażeń pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. Większość z nich – aż 17 – zanotowano w powiecie radziejowskim.

Miało tam miejsce spotkanie okolicznościowe, w którym brało udział 39 osób zaproszonych i 2 osoby z obsługi. Wszystkie zostały objęte kwarantanną. Do tej pory mamy informację, że na 20 prób 17 wyszło dodatnich, czyli osoby te zostały zakażone. Jedna z nich przebywa w szpitalu – informuje Jarosław Jakubowski, doradca Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Pozostałe zakażenia pochodzą z Torunia (5), Bydgoszczy (4) i powiatu sępoleńskiego (2).

Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono dotychczas 1016 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w Bydgoszczy (211) i Toruniu (200). Zmarło 51 osób.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści