Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 8 • L 6
10C
Sob
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWyszedł z więzienia, by natychmiast wrócić na drogę przestępstw
więzienie1
26.09.2018 | 15:34

Wyszedł z więzienia, by natychmiast wrócić na drogę przestępstw

Na zdjęciu: Polubił więzienie?

Fot. Free sock photo

Kilka godzin po opuszczenia zakładu karnego  41-letni bydgoszczanin wrócił na przestępczą drogę. Tym razem odpowie za kradzież z włamaniem, groźby karalne oraz złamanie sądowego zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w minioną sobotę (22.09.18). Wówczas dzielnicowi z bydgoskiego Błonia wspólnie ze słuchaczem Szkoły Policji w Pile, który odbywał w Bydgoszczy praktyki, zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję na ulicę Nakielską w Bydgoszczy.

Zgłoszenie dotyczyło kradzieży z włamaniem do mieszkania. Sprawca po wyłamaniu drzwi wszedł do środka i ukradł kilkaset złotych. Wszystko to pod obecność lokatorów, którym mężczyzna groził pozbawieniem życia i zdrowia. Po tym wszystkim uciekł z mieszkania i chciał się ukryć.

Po przyjeździe na miejsce policjanci szybko go zatrzymali, gdyż 41-latek ukrył się w pobliskich zaroślach. Podczas sprawdzania jego personaliów w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna tego dnia opuścił zakład karny, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Dodatkowo wyszło na jaw, że swym zachowaniem złamał również sądowy zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Bydgoszczanin usłyszał łącznie cztery zarzuty, gdyż groźby kierował do dwóch osób. Za te czyny dodatkowo będzie odpowiadał w warunkach recydywy, za co grozi większy wymiar kary.


Powiązane treści