Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Błyskawiczna akcja bydgoskiej policji. Zatrzymali sprawcę i odzyskali rower skradziony na Wzgórzu Wolności

Dodano: 05.08.2022 | 19:25

Na zdjęciu: Wczoraj (4 sierpnia) po godzinie 21:00 policjanci z bydgoskiego Szwederowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru sprzed sklepu przy ulicy Biziela w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. 34-latek przywłaszczył jednoślad stojący przy jednym ze sklepów na Wzgórzu Wolności.

Wczoraj (4 sierpnia) po godzinie 21:00 policjanci z bydgoskiego Szwederowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru sprzed sklepu przy ulicy Biziela w Bydgoszczy. Na miejsce pojechali kryminalni – tam zastali zgłaszającego. – Z jego relacji wynikało, że na chwilę pozostawił przed sklepem niezabezpieczony rower, aby szybko zrobić zakupy. W tym czasie sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego ukradł jednoślad – relacjonuje nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze na miejscu przejrzeli monitoring sklepu. Jedna z kamer zarejestrowała sprawcę kradzieży – na nagraniu było widać, że mężczyzna po tym, jak wsiadł na rower odjechał w kierunku ulicy gen. Grzmota-Skotnickiego. Policjanci przekazali rysopis dyżurnemu, a następnie sprawdzili okoliczne ulice. Niestety, nie napotkali tam sprawcy. – Potem kryminalni wrócili do komisariatu. Tam, będąc w pomieszczeniu dyżurnego, zauważyli na podglądzie kamer miejskiego monitoringu sprawcę, który przemieszczał się rowerem po płycie Starego Rynku. Mężczyzna jechał w kierunku ulicy Mostowej – dodaje nadkomisarz.

Policjanci natychmiast powiadomili o tej sytuacji patrole znajdujące się w centrum miasta. Chwilę później jeden z nich namierzył mężczyznę na ulicy Gdańskiej. Zatrzymany był agresywny i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Obezwładniony 34-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży. Przestępstwa tego dokonał w warunkach recydywy, co wiąże się ze znacznie wyższą karą. Skradziony rower wróciło do właściciela.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI O WZGÓRZU WOLNOŚCI

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments