Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 2 • L 2
9C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWzięli worki i sprzątają. Weekend pod znakiem sprzątania śmieci w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
18.09.2020 | 21:29

Wzięli worki i sprzątają. Weekend pod znakiem sprzątania śmieci w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Akcja sprzątania potrwa przez cały weekend

Na zdjęciu: W piątkowej akcji sprzątania świata, nad Kanałem Bydgoskim udział wzięli m.in. uczniowie III LO.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ruszyła największa ekologiczna akcja w mieście. Czysta Puszcza Bydgoska dołączyła do międzynarodowej kampanii sprzątania świata.

Akcja rozpoczęła się w piątek (18 września) i potrwa przez cały weekend. – Posprzątać możemy przez cały weekend w trzech lokalizacjach: Puszczy Bydgoskiej, Myślęcinku i nad Kanałem Bydgoskim – zachęcają organizatorzy.

To druga edycja sprzątania Bydgoszczy. Do akcji włączyli się zarówno społecznicy, jak i uczniowie, nauczyciele czy strażnicy miejscy oraz mieszkańcy, którym środowisko nie jest obojętne. W tym roku kontenery i worki na śmieci zostały ustawione przy trzech lokalizacjach: przy IV śluzie Kanału Bydgoskiego (w niedzielę odbędzie się także sprzątanie śmieci z wody), Myślęcinku i Puszczy Bydgoskiej.

– Już teraz jesteśmy zaskoczeni ilością osób, które włączają się do akcji – informują organizatorzy. Od piątkowego poranka w akcję włączyli się także m.in. bezrobotni. Podczas akcji nad Kanałem Bydgoskim do sprzątania włączyli się także strażnicy miejscy oraz uczniowie III LO.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści