Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 10 • L 9
7C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
4C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesWZL nr 2 przejmie konkurencję z Warszawy!
wzl_nr_2_bydgoszcz_szubinska
30.03.2018 | 21:02

WZL nr 2 przejmie konkurencję z Warszawy!

Na zdjęciu: Bydgoski WZL nr 2 przejmie zakład z Warszawy

Fot. SG

Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 4 w Warszawie czeka restrukturyzacja – ustaliła Metropolia Bydgoska.pl . Dla działających w naszym mieście WZL nr 2 to dobra informacja, gdyż to firma z naszego miasta ma przejąć majątek, kontrakty oraz załogę stołecznej firmy.

WZL nr 4 miały być jednym ze słabszych ogniw Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w której porządki przeprowadza nowy Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak. Zmiany to nie tylko chęć posprzątania spółek z ludzi Antoniego Macierewicza i Bartosza Kownackiego, lecz również pokłosie rozczarowujących wyników grupy, która przyniosła ponad 30 mln zł strat. W związku z tym pod koniec lutego państwowy moloch zyskał nowego prezesa, a kilka dni temu doszło do dwóch kolejnych zmian w Zarządzie.

Kolejnym etapem zmian w Polskiej Grupie Zbrojeniowej ma być konsolidacja niektórych zakładów – wśród pewniaków do połączenia wymienia się Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy i nr 4 w Warszawie. Pierwsze ruchy w tym kierunku poczynił jeszcze „stary” zarząd PGZ, który o opinię zapytał pracowników spółek z Kujaw i Pomorza oraz Mazowsza. Z nieoficjalnych informacji wiadomo jednak, że nowy Zarząd ma za zadanie doprowadzić do połączenia obu zakładów niezależnie od zdania załogi. Do fuzji miałoby dojść jeszcze w tym roku, a siedziba główna połączonych spółek znajdowałaby się w Bydgoszczy.


Powiązane treści