Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWzmożone kontrole kierowców i pieszych. Policjanci ruszają ze świąteczną akcją na drogach
policja kwp bydgoszcz nowe radiowozy samochody  (2)
20.12.2019 | 18:41

Wzmożone kontrole kierowców i pieszych. Policjanci ruszają ze świąteczną akcją na drogach

Policyjna akcja rozpocznie się 24 grudnia.

Na zdjęciu: Policjanci z regionu niedawno otrzymali nowe radiowozy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej policji rozpoczynają akcję „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. – Na drogach będzie więcej policyjnych patroli, również z grupy SPEED – mówią.

Okres świąteczny to ten związany z wyjątkowo wzmożonym ruchem pojazdów i pieszych. Dlatego też policjanci ruszają z akcją „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. – Wzmożone działania na drogach są prowadzone głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego – mówi asp. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy i wylicza, że w czasie akcji, która rozpocznie się w wigilię (24.12) i potrwa do niedzieli 29 grudnia, policjanci sprawdzać będą prędkość, z jaką jadą kierowcy, stan ich trzeźwości, korzystanie przez nich z pasów bezpieczeństwa, jak i stan przewożenia dzieci. – Będą zwracać również uwagę na stan techniczny pojazdów oraz sprawdzać prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych – dodaje asp. Rakowski.

Kujawsko-pomorscy policjanci przytaczają też ubiegłoroczne statystyki. W analogicznym okresie czasu (21-26.12. 2018) w dziesięciu wypadkach drogowych zginęły dwie osoby, dziewięć zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali również 63 kierowców, którzy prowadzili auta po spożyciu alkoholu.

W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (25-26.12) w godzinach 8:00 – 22:00 obowiązywać będzie całkowity zakaz poruszania się pojazdów o masie całkowitej przekraczającej dwanaście ton.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści