Bydgoszcz
14C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 16 • L 13
15C
Wt
25C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
27C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWzmożone kontrole na drogach. Na co będą zwracać uwagę policjanci?
kontrola alkomatem kujawsko-pomorskie
20.04.2019 | 08:35

Wzmożone kontrole na drogach. Na co będą zwracać uwagę policjanci?

Na zdjęciu: Policjanci będą między innymi sprawdzać trzeźwość kierowców.

Fot. KWP Bydgoszcz

W związku ze zbliżającymi się świętami i zwiększonym natężeniem ruchu na drogach kujawsko-pomorscy policjanci zwiększą częstotliwość kontroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ich stan trzeźwości oraz stan techniczny ich pojazdów.

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też od piątku do poniedziałku kujawsko-pomorscy policjanci prowadzić będą działania pn. „Bezpieczny weekend– Wielkanoc”. W tym czasie będą szczególnie eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu, reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, kontrolować stan techniczny pojazdów ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia, sprawdzać, czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach oraz zwracać uwagę na prawidłowe poruszanie się pieszych oraz używanie przez nich odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Podczas świąt wzorem poprzednich lat nad bezpieczeństwem osób podróżujących będzie czuwać większa liczba policjantów ruchu drogowego. Już w piątek na trasach wylotowych z miast pojawiło się więcej patroli, również w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory.

– Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek i wyobraźnię na drodze oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu – mówi kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

W ubiegłym roku w okresie Wielkanocy (30.03.2018r. – 02.04.2018r.) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 10 osób zostało rannych. Odnotowano również 207 kolizji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści