Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

XI Ogólnopolski Bieg Uliczny im. Braci Mikrutów. Poznaliśmy datę wydarzenia

Dodano: 20.03.2023 | 08:29

Na zdjęciu: W tym roku wydarzenie odbędzie się 14 maja

Fot. archiwum IN

To jedna z większych imprez sportowych organizowanych na terenie gminy Koronowo. 14 maja odbędzie się jedenasta już edycja Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego im. Braci Mikrutów.

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2011 roku. To wtedy po wielu latach przerwy do Koronowa powróciła impreza biegowa. Od samego początku patronami biegu są Władysław Mikrut, Albin Mikrut i Franciszek Mikrut – przedwojenni lekkoatleci z Koronowa, medaliści mistrzostw Polski.

W tym roku wydarzenie odbędzie się 14 maja. Tradycyjnie bieg główny zostanie przeprowadzony na dystansie 10 km. Oprócz tego odbędzie się bieg „Rodzice z dziećmi” (dzieci do 3 lat, dzieci 4-5 lat, dzieci 6-7 lat), bieg na 600 m (wiek 8-10 lat i 11-13 lat), a także bieg na dystansie 1500 m (wiek 14-16 lat).

Wydarzenie wpisuje się w obchody 655. rocznicy nadania praw miejskich dla Koronowa. Organizatorami biegu jest Gmina Koronowo i MGOSiR w Koronowie. Zapisy do wszystkich biegów prowadzone są online na stronie internetowej www.sport-time.com.pl.

Pierwsze biegi rozpoczną się o godz. 10.30. Bieg główny wystartuje o godz. 14. Zostanie on poprowadzony tymi samymi ulicami co w poprzednich latach, czyli Wąskotorową, Dworcową, Kotomierską, Letniskową, Przemysłową, Alejami Wolności, Pomianowskiego, Witosa. Start i meta przy ul. Wąskotorowej.

Jaki koszt uczestnictwa?

Uczestnicy biegów dziecięcych i młodzieżowych płacą za udział w biegu 1 zł, uczestnicy biegu „Rodzice z dziećmi” 30 zł. Uczestnicy biegu głównego są zobowiązani do uiszczenia wpisowego w kwocie 60 zł (do 31 marca), 70 zł (do 5 maja), 100 zł (w dzień zawodów). Istnieją ograniczenia co do ilości uczestników w poszczególnych biegach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments