Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 6 • L 4
9C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIXIV Jarmark Cysterski oraz Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem
11.07.2016 | 11:50

XIV Jarmark Cysterski oraz Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem

Ta największa, historyczna impreza w regionie zawsze przyciąga tłumy widzów.

Na zdjęciu: Fragment plakatu imprezy

Fot. materiały organizatora

Impreza odbędzie się w dniach 23-24 lipca 2016 r. na tzw. Polach Tuszyńskich. Wykonawcą widowiska będzie Radosław Mikołajewski i Przyjaciele a głównym organizatorem jest Gmina Koronowo.

Dwudniowa, największa, historyczna impreza obfitować będzie w mnóstwo atrakcji. Sobota będzie dniem edukacyjnym. Rozpocznie się o godzinie 13.00 z wielkim hukiem salw armatnich. A później m.in. pokazy musztry i uzbrojenia 33 francuskiego pułku piechoty liniowej oraz lekkiej piechoty, prezentacja Koronowskiej Komandorii Templariuszy – bractwa rycerskiego zrzeszającego osoby z Koronowa i okolic w celu pogłębiania  wiedzy o średniowieczu. Z jej udziałem zaplanowano m.in. pokaz sprzętu, walk i obozowisko. Będzie też mecz piłki rycerskiej, w którym piłkę zastępuje worek z sianem. Zaplanowano  go na sobotę o godzinie 18.00. Po meczu piłki rycerskiej do „walki” staną panie. W Turnieju Dam sprawdzą swój refleks, szybkość i dokładność. W sobotę o godzinie 20.30 rozpocznie się nocne palenie wioski, czyli inscenizacja Najazdu Krzyżaków na Byszewo. Po godzinie 22.00, w sobotę, będzie też taniec z ogniem, który będzie można podziwiać przy samej scenie.

Niedziela będzie Dniem Bitwy. Rozpocznie się o godzinie 11.00 Mszą Rycerską w Bazylice. Specjalny pokaz z udziałem sokolnika odbędzie się w niedzielę (24 lipca) od godziny 13.30. Po nim, o godzinie 15.00 inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem.

Na imprezę będziecie można dojechać z Bydgoszczy zabytkowym Ikarusem. Odjazd z Placu Kościeleckich o 11.20, z Ronda Grunwaldzkiego o 11.30.


Powiązane treści