Bydgoszcz
15C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 15
16C
Sob
15C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZ Bydgoszczy do Ghany
Ghana
28.01.2017 | 11:25

Z Bydgoszczy do Ghany

Zbierały na wyjazd. Udało się. Już są w Ghanie.

Na zdjęciu: Logo akcji.

Fot. materiały prasowe

27 stycznia 2017 r. studentki  Collegium Medicum wyruszyły w podróż medyczną do Ghany. Kasia i Natalia realizują autorski projekt „Paramedics for Africa”.

„Paramedics for Africa” powstał na bazie inspiracji wcześniejszym pobytem w Afryce w ramach akcji humanitarnej. Studentki postanowiły urzeczywistnić kolejny pomysł związany z pomocą potrzebującym w Ghanie. Celem projektu jest dostarczenie sprzętu medycznego oraz przeprowadzenie intensywnego szkolenia z diagnostyki i podstaw medycyny ratunkowej dla ochotników z pogotowia ratunkowego w Ghanie. Do uczestnictwa w projekcie zgłosiło się już 150 Ghanijczyków, pracowników pogotowia ratunkowego.

Kasia jest absolwentką kierunku ratownictwo medyczne i studentką na kierunku zdrowie publiczne. W trakcie studiów pracowała już w Afryce jako koordynator projektów medycznych.

Natalia również jest absolwentką ratownictwa medycznego w Collegium Medicum w Bydgoszczy, gdzie aktualnie studiuje pielęgniarstwo.

Dziewczęta nie ukrywają, że nawet najwspanialszy sprzęt jest bezużyteczny w rękach osoby nieprzeszkolonej. Dlatego chcą swoim kolegom na czarnym lądzie przekazać wiedzę, którą zdobywają już od siedmiu lat. Brak sprzętu i inny profil zachorowań w krajach tropikalnych sprawiają, ze dotąd prowadzone szkolenia, bazujące na zachodnich programach ratownictwa nie przynoszą oczekiwanych efektów. Na podstawie rocznych obserwacji dziewczęta chcą stworzyć program szkoleniowy wraz z podręcznikiem, który będzie dostosowany do warunków w Ghanie.


Powiązane treści