Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
-0C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZ okazji Mikołajek pobiegną dla chorej Izy. Można się zapisać i pomóc
22.11.2017 | 09:15

Z okazji Mikołajek pobiegną dla chorej Izy. Można się zapisać i pomóc

Na zdjęciu: Bieg odbędzie się 3 grudnia.

Fot. mat. prasowe

W pierwszy weekend grudnia odbędzie się druga edycja Mikołajkowego Biegu Charytatywnego organizowanego przez uczniów III LO. Tym razem uczestnicy pobiegną dla 12-letniej  Izy.

Organizatorzy I Mikołajkowego Biegu Charytatywnego zapraszają na II edycję imprezy. W zeszłym roku zebrali 36 222,81 PLN (w tym zawarta jest kwota, którą przekazała fundacja PKO BP w ramach akcji „Biegnę dla Kasi”) na leczenie pani Kasi. Bieg zajął II miejsce w kategorii „Najlepsza Biegowa Impreza Charytatywna w Województwie Kujawsko-Pomorskim w 2016 roku” oraz uzyskał wyróżnienie w kategorii „Najlepsza Biegowa Impreza debiutująca w Województwie Kujawsko-Pomorskim w 2016 roku”. Tym razem uczniowie III LO w Bydgoszczy postanowili  zgromadzić pieniądze na leczenie 12-letniej Izy.

3 grudnia samorządu uczniowski zorganizuje w Parku nad Starym Kanałem bieg na 5 km. Dochód zostanie przekazany na leczenie Izy, u której w maju lekarze wykryli nowotwór chłoniaka nieziarnicznego (limfoblastycznego) 3 stopnia. Dziewczynka o chorobie dowiedziała się tuż przed letnimi wakacjami i zamiast polecieć do Wielkiej Brytanii na wyczekiwaną przygodę, trafiła do szpitala. Od tego czasu przeszła już dwa etapy leczenia. Izę oraz dwójkę jej rodzeństwa samotnie wychowuje babcia. Mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu. Potrzebne są pieniądze na lekarstwa, opatrunki oraz taksówki, które będą wozić dziewczynkę do szpitala, ponieważ nie może ona przebywać w dużych skupiskach ludzi.

Zapisy i regulamin biegu na stronie: https://b4sportonline.pl/mikolajkowy_bieg_charytatywny


Podobne wpisy

Powiązane treści