Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Z OSTATNIEJ CHWILI: Autobusy i tramwaje MZK od jutra wracają na trasy!

Dodano: 07.07.2022 | 15:59

Na zdjęciu: Autobusy i tramwaje MZK jutro wracają na swoje stałe trasy.

Fot. Archiwum

Koniec buntu w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych. Kierowcy i motorniczowie jutro (8 lipca) od rana wyjeżdżają na trasy.

Rozsądek zwyciężył. Jutro wszystkie linie wracają. Dziękuję mieszkańcom za cierpliwość – napisał kilkanaście minut temu na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Rafał Bruski. Decyzja o powrocie autobusów i tramwajów na trasy zapadła w czwartkowe popołudnie.

Przed południem w ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie sytuacji w MZK. W jego trakcie wypracowano protokół, w którym zapisano punkt o podwyżce w wysokości 350 zł brutto. Podpisało się pod nim szesnastu z siedemnastu uczestników, swojego podpisu nie złożył jedynie reprezentujący zbuntowaną załogę w zakładach Andrzej Arndt, który potem o treści protokołu poinformował załogę. W rozmowie z Expressem Bydgoskim, Arndt mówi jednak, że ustalenia z dzisiejszego spotkania w ratuszu są nie do przyjęcia dla załogi, która nie zamierza rezygnować z postulatu podwyżki o 1000 zł brutto, ale teraz całą inicjatywę przejmuje związek zawodowy, który w ramach sporu zbiorowego będzie domagał się w innej formie zadośćuczynienia kierowcom i motorniczym.

Do końca dzisiejszego dnia, na ulicach miasta kursować będą autobusy z zastępczej komunikacji, od jutra na trasach ponownie pojawią się wszystkie autobusy i tramwaje.

0 0 votes
Article Rating
Z OSTATNIEJ CHWILI: Autobusy i tramwaje MZK od jutra wracają na trasy!
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jędrzej
Jędrzej
1 rok temu

Ciekawe skąd wezmą pełną obsadę na tabor… pozdrawiam…

Zenek
Zenek
1 rok temu

A niektórzy kierowcy, ktorzy podburzali, podobno chorowali w czasie strajku. Podburzali i co teraz dostaną kasę a inni nie. Arndt skompromitowany. Niech ten gośc odejdzie. Odwołajcie go.