[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Z Pałacu Bydgoszcz do I ligi. Nowy klub trenera bydgoskich siatkarek

Dodano: 28.03.2022 | 10:31

Na zdjęciu: Mirosław Zawieracz w końcówce sezonu Tauron Ligi prowadził Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, który utrzymał się w elicie. Teraz poprowadzi Stal Mielec, która chce awansować do ekstraklasy.

Fot. Archiwum

Mirosław Zawieracz został nowym szkoleniowcem występującej w I lidze ITA TOOLS Stali Mielec. 

Zawieracz w czterech ostatnich meczach tego sezonu prowadził w Tauron Lidze drużynę Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Pod jego wodzą, bydgoskie siatkarki zdobyły w nich osiem punktów (wygrały po 3:1 z Jokerem Świecie i Energą MKS-em Kalisz oraz przegrały 2:3 z UNI Opole i Grot Budowlanymi Łódź) i utrzymały się w elicie, kończąc rozgrywki na jedenastym miejscu.

Teraz przed trenerem Zawieraczem kolejne zadanie. Jak się okazuje, został on nowym szkoleniowcem występującej na zapleczu Tauron Ligi ITA TOOLS Stali Mielec, którą ma wprowadzić do grona najlepszych drużyn w kraju. Runda play-off rozpocznie się na początku kwietnia, a przeciwnikiem mieleckiej drużyny będzie MKS SAN-Pajda Jarosław. Pierwszy mecz tych drużyn w Jarosławiu odbędzie się 2.04., kolejny w Mielcu tydzień później.

Dodajmy, że na początku sezonu trenerem Stali był dobrze znany kibicom męskiej siatkówki w Bydgoszczy Przemysław Michalczyk. Później zastąpił go Michał Betleja, z którym niedawno się rozstano. Teraz drużynę przejął właśnie Zawieracz.

Dodatkowo, Stal ogłosiła pozyskanie na zasadzie tzw. transferu medycznego środkowej Judyty Gawlak, która grała w innym klubie Tauron Ligi z regionu – Jokerze Świecie.

Z Pałacu Bydgoszcz do I ligi. Nowy klub trenera bydgoskich siatkarek
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments