Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 2 • L 0
3C
Pt
4C
Sob
2C
Nd
3C
Pon
-1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleZ siekierą napadł na nastolatka. Grozi mu dwunastoletnia odsiadka
08.04.2017 | 15:09

Z siekierą napadł na nastolatka. Grozi mu dwunastoletnia odsiadka

Policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie kilka tygodni temu rozboju na terenie Inowrocławia.

Na zdjęciu: 28-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

Fot. KWP Bydgoszcz

Nawet dwanaście lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mieszkańcowi Inowrocławia, który pod koniec lutego na jednej z ulic zaatakował z użyciem siekiery nastolatka. Na razie – decyzją sądu – mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 19-latek z pętlą na szyi. Pomoc przyszła w ostatnim momencie

Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu na jednej z inowrocławskich ulic. Do dwóch nastolatków podszedł obcy mężczyzna, który zażądał od nich wydania wartościowych przedmiotów. Jednemu z chłopców udało się uciec, drugiemu napastnik zagroził siekierą, kradnąc następnie bluzę oraz zegarek.

Bezpośrednio po rozboju nie udało się ustalić personaliów sprawcy. Kryminalnym z inowrocławskiej komendy udało się go jednak wytypować po kilkudziesięciu dniach. W efekcie, w minioną środę weszli do mieszkania 28-latka. Został on przewieziony do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty rozboju z udziałem niebezpiecznego narzędzia oraz usiłowania rozboju. Podczas przeszukania jego lokalu znaleziono w nim dowód należący do innej osoby, za co mężczyzna również odpowie przed sądem.

W piątek sąd zdecydował o aresztowaniu 28-latka na trzy miesiące. Za zarzucane mu przestępstwa grozi maksymalnie dwanaście lat więzienia, ale nie mniej niż trzy.


Powiązane treści