Bydgoszcz
19C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 19 • L 19
22C
Sr
22C
Czw
22C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZ wizytą u Arnolda. Bydgoszczanin walczy na prestiżowych zawodach siłowych w USA!
Damian Maśliński
02.03.2019 | 17:57

Z wizytą u Arnolda. Bydgoszczanin walczy na prestiżowych zawodach siłowych w USA!

Rywalizacja w przysiadzie ze sztangą, w której weźmie udział Damian Maśliński, odbędzie się w niedzielę.

Na zdjęciu: Damian Maśliński na zawody do USA poleciał razem ze swoją narzeczoną Angeliką.

Fot. archiwum prywatne

Damian Maśliński już w niedzielę zaprezentuje swoje umiejętności w konkurencji przysiadu ze sztangą podczas zawodów Arnold Classic, które odbywają się w Columbus w stanie Ohio. 23-letni bydgoszczanin był bohaterem grudniowej okładki MetropoliaBydgoska.PL.

Zobacz również:

Człowiek z żelazem. Bydgoszczanin z zaproszeniem od Schwarzeneggera

Dzięki wsparciu sponsorów Maślińskiemu udało się zgromadzić środki, aby wyjechać do Stanów Zjednoczonych na zmagania firmowane przez samego Arnolda Schwarzeneggera. W USA towarzyszy mu jego narzeczona Angelika. Oboje w Columbus zameldowali się już we wtorek. „W końcu dotarłem do USA, zmęczony, ale szczęśliwy jakieś 7077 kilometrów od Polski” – relacjonował po podróży, która – z przesiadkami i oczekiwaniem na kolejny lot – pochłonęła ponad dwadzieścia godzin.

Zasadnicza część festiwalu sportów w Columbus rozpoczęła się w piątek. Bydgoszczanin nie marnował czasu i na bieżąco przekazywał pierwsze odczucia z pobytu na wydarzeniu. „Wrażenia niesamowite! Tysiące ludzi, pełno znanych sportowców oraz gwiazdy, które do tej pory mogłem zobaczyć tylko w internecie. Niesamowite przeżycie!” – pisał na Facebooku w piątek. W sobotę z kolei Damian miał pierwszą ważną przymiarkę do niedzielnego startu – oficjalne ważenie.

Start do konkurencji Maślińskiego, czyli przysiadu ze sztangą (squat) zaplanowano na godzinę 8:30 czasu miejscowego (14:30 w Polsce). Sam zawodnik przyznaje, że dopiero wtedy pozna pełną stawkę zawodników i wszystkich swoich rywali. Rywalizacja odbędzie się w Greater Columbus Convention Center.

Przepustkę na Arnold Classic XPC World Damian Maśliński uzyskał dzięki znakomitym wynikom uzyskanym w roku 2018. Konkretnie – gdy na początku grudnia podczas International Polish Cup XPC (eliminacji do zawodów w USA) wykonał przysiad ze sztangą ważącą 305 kilogramów. Tym samym reprezentujący KS Team Wrocław bydgoski trójboista poprawił swój rekord życiowy i zdobył przepustkę na zawody w Stanach Zjednoczonych.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści