Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Za szybko na ekspresowej S5. Kolejny kierowca wpadł podczas kontroli policyjnej grupy SPEED [WIDEO]

Dodano: 27.04.2020 | 21:18

Na zdjęciu: Kierowca lexusa jechał po ekspresowej "5" z prędkością powyżej 200 km/h.

Fot. KPP Żnin / kadr z wideorejestratora

Policjanci ze żnińskiej grupy SPEED na ekspresowej „5” zatrzymali kierowcę lexusa, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Funkcjonariusze kontrolowali prędkość pojazdów w minioną sobotę (25 kwietnia). – Kilkanaście minut po godzinie 10:00 w Bożejewicach zauważyli pojazd osobowy, poruszający się z dużą prędkością – mówi podkom. Wioletta Burzych z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Policjanci pjechali za osobowym lexusem i dokonali pomiaru prędkości za pomocą wideorejestratora. Jak się okazało, na obszarze w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h, kierowca lexusa jechał ze średnią prędkością 213 km/h.

38-letniego kierowcę auta zatrzymano do kontroli. Mieszkaniec powiatu poznańskiego został ukarany mandatem w maksymalnej wysokości oraz punktami karnymi.

To kolejna tego typu akcja żnińskich policjantów z grupy SPEED. Raptem przed tygodniem na S5 zatrzymali trzech innych kierowców, którzy także znacząco przekroczyli prędkość na drodze ekspresowej.

Szymon Fiałkowski