Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Za szybko na Fordońskiej. Młody kierowca audi ponownie stracił prawo jazdy

Dodano: 15.06.2023 | 07:53

Na zdjęciu: Kierowcę audi zatrzymali do rutynowej kontroli policjanci z bydgoskiej drogówki.

Fot. Archiwum

Jak opisują funkcjonariusze, 19-latek w ciągu niespełna dwóch lat od zdania egzaminu na prawo jazdy, już ma sporą kartotekę drogowych przewinień. – W przeszłości miał już zatrzymane uprawnienia na trzy miesiące – mówią.

Jest wtorkowy (13 czerwca) późny wieczór. Około godziny 22:50, policjanci z bydgoskiej drogówki zatrzymują do kontroli drogowej jadące ulicą Fordońską audi a6, którego kierowca znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. – Przeprowadzony przez policjantów pomiar prędkości wykazał, że 19-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Wielka jechał 127 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalne było 50 km/h – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Okazuje się, że za kierownicą audi siedział 19-latek, który w trakcie wykonywanych czynności negował swoje sprawstwo. Policjanci postanowili więc w swoich systemach sprawdzić dotychczasowe przewinienia kierowcy audi, a te – jak się okazało były całkiem spore. – W niespełna dwa lata od uzyskania uprawnień do kierowania, czterokrotnie popełnił wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości, w tym raz o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. W przeszłości miał już raz zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące oraz został skierowany na egzamin z uwagi na przekroczenie liczby punktów karnych – wylicza Kowalska.

Dokumentacja ze zdarzenia na Fordońskiej zostanie teraz przez mundurowych skierowana do sądu, który będzie orzekał o karze dla 19-latka w związku z popełnionym wykroczeniem i jego podejściem do sytuacji. Póki co, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments