[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Za tydzień święto gminy Osielsko. Gwiazdą znana piosenkarka

Dodano: 03.09.2021 | 13:34

Na zdjęciu: Święto Gminy Osielsko odbędzie się 11 września na stadionie w Żołędowie.

Fot. ŁG/archiwum

Już za tydzień – 11 września – na stadionie w Żołędowie odbędzie się koncert z okazji 30-lecia samorządu Gminy Osielsko. Gwiazdą imprezy będzie Kasia Kowalska.

Organizacja koncertu nie byłaby możliwa, gdyby nie liczny udział mieszkańców gminy Osielsko w drugiej turze ubiegłorocznych wyborów prezydenckich. Z uwagi na to, że wówczas do urn poszło aż 80,8% mieszkańców gminy – czyli 8724 spośród 10 790 osób uprawnionych do głosowania, gmina Osielsko otrzymała od marszałka województwa Piotra Całbeckiego bonus w wysokości 20 tysięcy złotych. Jak podkreślił urząd, jest to nagroda dla mieszkańców, ponieważ kwota miała być przeznaczona na organizację atrakcyjnej imprezy kulturalnej.
Po roku od otrzymania nagrody, gmina Osielsko zaprasza mieszkańców na imprezę z okazji 30-lecia samorządu. Jest ona finansowana za marszałkowski bonus za frekwencję. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 11 września na stadionie w Żołędowie (ulica Sportowa 2) – początek zaplanowano na godzinę 16:00.

Święto Gminy Osielsko jest organizowane przez Urząd Gminy Osielsko i Gminny Ośrodek Kultury, a jego patronem – urząd marszałkowski. Uroczystość rozpocznie się wręczeniem statuetek zasłużonym mieszkańcom gminy. Dla mieszkańców przewidziano liczne atrakcje, m.in. prezentację wozu strażackiego OSP Osielsko, który także jest nagroda za frekwencję w wyborach prezydenckich.

Główną gwiazdą imprezy będzie Kasia Kowalska – znana polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, która ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i ponad milion sprzedanych płyt. Jest znana z wielu przebojów: „Prowadź mnie”, „A to co mam”, „Wyznanie”, „Coś optymistycznego”, „Wyrzuć ten gniew”, „Spowiedź”, „Antidotum”, „To co dobre”, „Być tak blisko” czy „Co może przynieść nowy dzień”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
11 miesięcy temu

Witam czy to bedzie impreza otwarta czy platna? Jakie sa warunki wejscia na koncert? Dziekuje, Marcin