Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 2 • L -1
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZaatakował bez powodu i miał narkotyki. 21-latek trafił za kratki
bójka_ zatrzymanie - KMP Włocławek
19.12.2018 | 09:21

Zaatakował bez powodu i miał narkotyki. 21-latek trafił za kratki

Śledczy zapewniają, że nadal pracują nad tą sprawą.

Na zdjęciu: 21-latka zatrzymali włocławscy policjanci.

Fot. KMP Włocławek

Funkcjonariusze włocławskiej policji zatrzymali jednego ze sprawców pobicia z udziałem niebezpiecznego narzędzia. Do tego zdarzenia doszło na początku listopada przy ul. Dziewińskiej.

Śledczy postępowanie prowadzą w tej sprawie od 4 listopada. – Z ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, że idący tamtędy 28-latek został zaczepiony i bez powodu zaatakowany przez dwóch nieznajomych mężczyzn – mówi sierż. Tomasz Tomaszewski z biura prasowego komendy miejskiej policji we Włocławku. Obaj mężczyźni dotkliwie pobili 28-latka, że tego z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.

Policjanci kilkanaście dni temu zatrzymali 21-latka, który wizytą funkcjonariuszy był zaskoczony. Ale to nie koniec jego problemów. – Dodatkowo podczas przeszukania, funkcjonariusze znaleźli w jego miejscu zamieszkania ponad 88 g białego proszku i 53 g suszu – dodaje sierż. Tomaszewski. Oba środku przebadano narkotesterem, który wykazał że zabezpieczone środki to amfetamina i marihuana.

Tym samym 21-latek przed sądem odpowie za dwa czyny. Pierwszy zarzut, jaki postawili mu śledczy z włocławskiej prokuratury to udział w pobiciu 28-latka z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a drugi – dotyczy posiadania znacznej ilości środków odurzających. Włocławski sąd przychylił się do wniosku złożonego przez prokuraturę i podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na najbliższe trzy miesiące. Za oba zarzuty, grozi mu kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Włocławscy śledczy zapewniają, że zatrzymania 21-latka nie kończy postępowania. – Dalej pracujemy nad tą sprawą, zatrzymanie drugiego sprawcy jest kwestią czasu – zapewnia sierż. Tomasz Tomaszewski.


Powiązane treści