Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
5C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZaatakował, zabrał rower i odjechał. Wziął też telefon
03.03.2017 | 10:43

Zaatakował, zabrał rower i odjechał. Wziął też telefon

To nie było jego pierwsze przestępstwo, którego się dopuścił.

Na zdjęciu: Sprawca zabrał rower, który miał trafić do serwisu.

Fot. wolny dostęp

Zarzut rozboju w warunkach recydywy usłyszał 25-letni bydgoszczanin, który zaatakował młodego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na ul. Słowiańskiej. 

Policjanci dowiedzieli się o tej sytuacji, dzięki zgłoszeniu pokrzywdzonego. Szedł on chodnikiem i prowadził rower do serwisu, gdy nagle poczuł silne uderzenie w plecy. – Siła ciosu była tak duża, że przewrócił się na ziemię. Pokrzywdzony szybko zorientował się, że padł ofiarą przestępcy, który zaatakował go, by zabrać mu rower. Sprawca ukradł mu również telefon, który podczas upadku wypadł na chodnik. Po wszystkim napastnik wsiadł na rower i odjechał – relacjonuje st. asp. Lidia Kowalska. Poniesione straty oszacowano na kwotę 2,5 tysiąca złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego oraz rysopisu policjanci ustalili kim jest sprawca rozboju. – 25-latek został zatrzymany. Po sprawdzeniu jego personaliów w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że to nie pierwsze przestępstwo, którego się dopuścił. Wcześniej odbywał już karę pozbawienia wolności za czyn o podobnym charakterze – informuje st. asp. Kowalska.

Prokurator po przesłuchaniu mężczyzny wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tego dokumenty i aresztował bydgoszczanina na dwa miesiące.


Powiązane treści