Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZabił swoją 78-letnią sąsiadkę na Bartodziejach. Nastoletni sprawca brutalnej zbrodni stanie przed sądem
Blok - Żmudzka 15 - Bartodzieje Bydgoszcz - JS
04.03.2020 | 14:33

Zabił swoją 78-letnią sąsiadkę na Bartodziejach. Nastoletni sprawca brutalnej zbrodni stanie przed sądem

Akt oskarżenia do sądu został przez śledczych wysłany na początku roku.

Na zdjęciu: Wieżowiec przy ul. Żmudzkiej na Bartodziejach - to tutaj doszło w lipcu 2019 r. do makabrycznej zbrodni.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

Do bydgoskiego Sądu Okręgowego został wysłany akt oskarżenia wobec mężczyzny, który w ubiegłym roku brutalnie zabił swoją sąsiadkę w wieżowcu przy ul. Żmudzkiej na Bartodziejach – ustaliła MetropoliaBydgoska.pl.

Przypomnijmy: do tragedii doszło w połowie lipca 2019 r. w wieżowcu przy ul. Żmudzkiej. 17-letni wówczas Kacper D. zszedł do mieszkania swojej 78-letniej sąsiadki. Jak informują śledczy, oboje się znali. Chłopak wpadł w szał, gdy dowiedział się, że kobieta oznajmiła mu, że nie ma dla niego pieniędzy. Wówczas dokonał bestialskiego ataku, zaczął bić 78-latkę po całym ciele pięściami, a także ją kopał. Ukradł także pieniądze. Po kilkunastu godzinach, 17-latka zatrzymano. Przyznał się do winy.

Śledczy od razu zawnioskowali do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu, do czego przychylił się sąd. Jak przekazuje nam prok. Piotr Dunal z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ, chłopak był badany przez biegłych psychiatrów. Badanie wykazało, że w momencie zbrodni był poczytalny. Prokuratura informuje, że będzie odpowiadał przed sądem jak dorosły.

Sekcja zwłok kobiety wykazała, że przyczyną zgonu były rozległe obrażenia wewnętrzne. – Miała złamania mostka, żeber, kręgosłupa, zasinienia i liczne obrażenia wewnętrzne – wylicza Dunal. Podczas przesłuchania w prokuraturze, sprawcy postawiono zarzut zabójstwa z rozbojem.

Kacper D. na proces poczeka w areszcie. Jak udało nam się dowiedzieć, śledczy z bydgoskiej prokuratury wysłali do sądu akt oskarżenia, jednakże termin rozpoczęcia procesu nie został jeszcze wyznaczony.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści