Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo żony. Za kratami może spędzić resztę życia

Dodano: 08.04.2022 | 16:50

Na zdjęciu: Zatrzymanemu 44-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. KPP Tuchola

Sąd Rejonowy w Tucholi przychylił się w piątek (8 kwietnia) do wniosku prokuratury i zastosował wobec 44-latka podejrzanego o zabójstwo swojej żony środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu.

Wczoraj (7.04), z zatrzymanym 44-latkiem wykonywane były czynności procesowe w prokuraturze. – Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa, przyznał się do winy – mówi zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Tucholi Adam Andrejczuk, ale zastrzega, że treści zeznań składanych przez mężczyznę, śledczy nie będą ujawniać. – Cały czas w tej sprawie wykonywany jest szereg czynności – słyszymy w tucholskiej prokuraturze.

Po przeprowadzonych czynnościach, śledczy zdecydowali się na skierowanie do sądu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd podczas dzisiejszego posiedzenia przychylił się do niego, co oznacza, że 44-latek spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące, a za postawiony mu zarzut (z art. 148 kodeksu karnego), grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do tragedii doszło we wtorek (5.04) późnym wieczorem w jednym z domów na terenie gminy Tuchola. 44-latek zadał śmiertelne ciosy nożem swojej 45-letniej żonie (kobieta poniosła śmierć), a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Ukrywał się na terenie ogródków działkowych, a w ręce kryminalnych z tucholskiej komendy wpadł następnego dnia. Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok 45-latki, śledczy będą teraz oczekiwać na wyniki badań biegłych z zakresu medycyny sądowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments