Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zabytkowy Ikarus pojedzie do Szczecina i będzie promował Bydgoszcz

Dodano: 15.07.2020 | 21:50

Na zdjęciu: Tym właśnie Ikarusem członkowie Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy pojadą do Szczecina, gdzie będą promować Bydgoszcz.

Fot. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy.

W ramach projektu „Bydgoszcz zaprasza” Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego będzie promować Bydgoszcz w Szczecinie. Wykorzysta do tego zabytkowego Ikarusa, który odwiedzi stolicę Pomorza Zachodniego.

Realizowany przez Stowarzyszenie projekt w ramach konkursu „Bydgoszcz zaprasza” będzie polegał na tym, że w najbliższy weekend (17-19 lipca) zabytkowy autobus Ikarus 280 pojedzie do Szczecina i w nowatorski sposób będzie promował Bydgoszcz. Jak podkreśla wiceprezes SnrRTP Dariusz Falkowski, inicjatywa pozwoli przybliżyć mieszkańcom stolicy Pomorza Zachodniego atrakcje turystyczne oraz walory historyczne i krajobrazowe Bydgoszczy.

We wnętrzu autobusu zostanie umieszczona specjalna wystawą, której tematyką będą atrakcje turystyczne i historia naszego miasta. Mieszkańcom Szczecina rozdamy również różne ulotki i gazety promocyjne o tej samej tematyce – dodaje wiceprezes.

Przez trzy dni bydgoskiego Ikarusa będzie można spotkać w miejscach często odwiedzanych przez mieszkańców Szczecina – m.in. na wyspie Łasztownia, Wałach Chrobrego czy Jasnych Błoniach. Warto dodać, że elementem wydarzenia będzie również okolicznościowy przejazd po mieście dla sympatyków zabytkowych autobusów. Inicjatywa jest współfinansowana jest przez miasto Bydgoszcz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
3 lat temu

Mysle ze promocja kosztem naszego miasta to pieniadze wywalone w bloto…co tu promowac ikarusem ?

Lok_Pat
Lok_Pat
3 lat temu

Moim zdaniem to dobry kierunek. Po pierwsze obiekt zwracający na siebie uwagę i mający spore grono zwolenników ( stara komunikacja ma nadal wielu fanów). Poza tym lepsza jest promocja miasta, niż narzekanie na brak zainteresowania. Oby więcej takich inicjatyw. Nie patrzmy na innych, róbmy swoje. Czas promować nasze miasto.
Jestem za:)