Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 11 • L 10
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
8C
Pt
13C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaZabytkowy parowóz ponownie pojawił się w Bydgoszczy. Dokąd zabrał pasażerów? [ZDJĘCIA, WIDEO]
brda_pociag_specjalny_MBratoszewski_005
09.04.2017 | 18:52

Zabytkowy parowóz ponownie pojawił się w Bydgoszczy. Dokąd zabrał pasażerów? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Inicjatywa Biura Turystyki Kolejowej Tur-Kol kolejny raz cieszyła się dużym powodzeniem.

Na zdjęciu: Pociąg okolicznościowy Brda zameldował się na stacji Bydgoszcz Główna w sobotę o godzinie piętnastej.

Fot. Marcin Bratoszewski

Już po raz kolejny Biuro Turystyki Kolejowej Tur-Kol zaprosiło bydgoszczan i mieszkańców regionu na sentymentalną wycieczkę pociągami prowadzonymi przez zabytkowe parowozy. Frekwencja w składzie KO-Piernik oraz Brda tradycyjnie dopisała.

CZYTAJ TAKŻE: Czy Bydgoszcz doczeka się wspólnego biletu na komunikację publiczną? Jest zapowiedź prezesa Przewozów Regionalnych

W ramach sobotniego przejazdu KO-Piernika odbyła się kilkugodzinna podróż z Torunia do Bydgoszczy przez Łysomice, Ostaszewo oraz Unisław i Dąbrowę Chełmińską (trasa powrotna przez Solec Kujawski). Z kolei pociąg Brda wiózł pasażerów pomiędzy miastem nad Brdą oraz Nakłem nad Notecią, zatrzymując się po drodze także w Ślesinie.

Oprócz samych przejazdów organizatorzy zapewnili uczestnikom czas wolny, który można było jednak wypełnić dodatkowymi atrakcjami. Na amatorów fotografii czekała bowiem oferta Fordon Foto-Stop 2017, która umożliwiła wykonanie serii zdjęć podczas przejazdu KO-Piernika. Dla tych, którzy wizytę w Bydgoszczy chcieli wypełnić pobytem w rejonie Starego Rynku, umożliwiono przejazd zabytkowym jelczem, tak zwanym popularnym „Ogórkiem”.

Zdjęcia i krótkie wideo z pobytu pociągu Brda na dworcu Bydgoszcz Główna udostępnił nam Marcin Bratoszewski.


Powiązane treści