33% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 19
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZaczęli rok od wysokiej wygranej. Jedenaste zwycięstwo Enea Astorii w I lidze [ZDJĘCIA]
I liga koszykarzy_ Enea Astoria Bydgoszcz - Księżak Syntex Łowicz_ Grzegorz Kukiełka_  SF
05.01.2019 | 22:09

Bydgoski zespół awansował w ligowej tabeli na trzecie miejsce.

Na zdjęciu: Grzegorz Kukiełka był drugim najskuteczniejszym graczem Enea Astorii w sobotnim meczu - zdobył 19 punktów.

Znakomicie rozpoczęli nowy rok koszykarze Enea Astorii. Bydgoszczanie pokonali we własnej hali Księżak Syntex Łowicz, rzucając rywalom sto punktów.

W pierwszej kolejce tego sezonu, podopieczni Grzegorza Skiby wygrali w Łowiczu różnicą jedenastu punktów (83:74). Dzisiejsza wygrana była jeszcze bardziej okazalsza, ale w pierwszej kwarcie nadspodziewanie dobrze radzili sobie przyjezdni.

INFORMACJE Z ASTORII I ARTEGO W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Pierwsza kwarta to bowiem bardzo dobra gra zespołu z Łowicza. Przyjezdni wypracowali sobie wyraźną przewagę i na cztery minuty przed jej zakończeniem prowadzili 20:10, a tę odsłonę wygrali ostatecznie różnicą dziesięciu oczek (26:16). Im dalej w mecz, tym dyspozycja Astorii była coraz lepsza. Kluczowa dla losów spotkania była druga kwarta, którą bydgoszczanie wygrali 34:15.

Po przerwie, podopieczni Grzegorza Skiby kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Dość powiedzieć, że każdy z zawodników Astorii który pojawił się na parkiecie, zdobył punkty. Także młody Karol Lebiedziński, który grał przez blisko 3,5 minuty trafił zza linii 6,75 m. Bydgoszczanie byli wyraźnie skuteczniejsi w rzutach z gry od rywali, notując 55% skuteczności przy niespełna 39% łowiczan, a do tego zdominowali ich w walce na tablicy (zebrali 51 piłek, a rywale ledwie 24) i zanotowali 24 asysty, przy 18 gości.

Po wygranej nad Księżakiem, bydgoski zespół awansował w tabeli na trzecie miejsce. Kolejny mecz „Asta” rozegra w przyszłą niedzielę (13.01., 18:30) na wyjeździe z AZS AGH Kraków.

I LIGA KOSZYKÓWKI – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 16. KOLEJKA – 5.01.2019 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – KSIĘŻAK SYNTEX ŁOWICZ 100:73
(16:26, 34:15, 24:19, 26:13)

ENEA ASTORIA: Grod 26, Kukiełka 19 (2×3, 7 zb.), Śpica 12 (2×3), Nowakowski 11 (1×3, 5 zb., 7 as.), Dłuski 11 (1×3) – Frąckiewicz 11 (13 zb.), Szyttenholm 3, Lebiedziński 3 (1×3), Aleksandrowicz 2, Pochocki 2 (6 as.).

KSIĘŻAK SYNTEX: Grzeliński 23 (5×3, 6 zb., 6 as.), Kobus 17 (3×3), Stopierzyński 9 (1×3), Salamonik 5 (1×3, 6 zb.), Ratajczak 5 (5 f.) – Wuczyński 6 (2×3), Motel 4, Świderski 2, Gładki 2, Kwiatkowski, Nieporęcki.

Sędziowali: Mateusz Skorek, Bogna Podkowińska, Michał Cieśla.
Komisarz PZKosz.: Grzegorz Potęga.
Widzów: 1100.