Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
-0C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZaczyna się montaż wiaduktu nad al. Jana Pawła II. Powstanie tymczasowe rondo
16.11.2017 | 21:04

Zaczyna się montaż wiaduktu nad al. Jana Pawła II. Powstanie tymczasowe rondo

Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

Na zdjęciu: Nad al. Jana Pawła II powstanie wiadukt.

Fot. Marcin Bratoszewski

Do przejazdu przez rondo będą musieli przyzwyczaić się kierowcy poruszający się al. Jana Pawła II. W przyszłym tygodniu rozpocznie się bowiem montaż wiaduktu, który tymczasową zmianę organizacji ruchu.

Prace związane z montażem konstrukcji stalowej wiaduktu rozpoczną się w środę, 22 listopada. Na skrzyżowaniu ul. Glinki z al. Jana Pawła II zbudowane zostanie tymczasowe rondo o średnicy wewnętrznej 16 m. Wlot z Jana Pawła II od strony lotniska zostanie zwężony do jednego pasa ruchu o szerokości 4,5 m, zaś na Karpackiej zostanie wygrodzony pas ruchu do skrętu w lewo. Skręt w prawo odbywać się będzie po istniejącej jezdni. Poza rondem zaplanowano skręcanie w prawo z ul. Glinki w al. Jana Pawła II.

Prace na Glinkach między Magnuszewską a Boya-Żeleńskiego, które rozpoczęły się w maju, nadal dalekie są od zakończenia. Miały potrwać do końca września, ale drogowcy – tłumacząc się problemami z przebiegiem gazociągu – odłożyli termin na połowę ostatniego kwartału 2017 rok. Ta właśnie minęła, a do zakończenia prac nadal jest daleko.

Przypomnijmy, że w związku z budową ronda między Ujejskiego i Karpacką trasę musiała zmienić linia nr 66. Autobusy w kierunku ul. Wąbrzeskiej od ronda Kujawskiego jadą ulicami Kujawską, Jana Pawła II, Glinkami, Cmentarną i Dobrzyńską.

Podczas środowej konferencji budżetowej zastępca prezydenta miasta Mirosław Kozłowicz przekonywał, że budowa przedłużenia trasy Uniwersyteckiej zakończy się w czerwcu przyszłego roku, a inwestycja zostanie rozliczona do grudnia. W ratuszu zapewniają, że nie ma powodu do obaw w związku z przeciągającym się sporem z właścicielem tartaku przy ul. Ujejskiego. – Byliśmy przygotowani na taką ewentualność i zabezpieczyliśmy w umowie z wykonawcą, że tę działkę możemy przekazać później niż resztę placu budowy – tłumaczył Kozłowicz, dodając, że urząd czeka teraz na decyzję wojewody i ma środki na odszkodowanie.

Powstanie II etapu trasy Uniwersyteckiej pochłonie 46 milionów złotych. Za budowę odpowiada PBDiM Kobylarnia.


Powiązane treści