Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 6 • L 4
5C
Pt
6C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
9C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaZaczynamy rok szkolny. Kiedy uczniowie będą mieli wolne? [KALENDARZ]
SP9_Fordon_szkoła_JW (12)
03.09.2017 | 23:21

Zaczynamy rok szkolny. Kiedy uczniowie będą mieli wolne? [KALENDARZ]

Sprawdzamy, kiedy uczniowie będą mieli wolne.

Na zdjęciu: Rozpoczął się rok szkolny.

Fot. JW

4 września rozpoczął się rok szkolny. Sprawdzamy, kiedy uczniowie będą mieli wolne.

Pierwszą okazją do odpoczynku poza weekendem będzie 13 października. Dzień Edukacji Narodowej przypada na piątek. Dłuższe wolne uczniowie powinni mieć też niespełna trzy tygodnie później, ponieważ 1 listopada będzie w środę, więc część placówek może wydłużyć przerwę o dwa poprzednie lub kolejne dni. Od 23 grudnia do 1 stycznia potrwa wolne związane z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem.

Ferie zimowe w pierwszych województwach wystartują 13 stycznia, ale kujawsko-pomorskie tym razem zacznie jako ostatnie – 12 lutego. Przerwa tradycyjnie potrwa dwa tygodnie, czyli do 25. Od 29 marca do 3 kwietnia świętować będziemy z uwagi na Wielkanoc.

11 listopada oraz 6 stycznia przypadają w sobotę, więc wolne ominie uczniów. Dłuższe może być majówka. Pierwszy dzień miesiąca to wtorek, a trzeci – czwartek, więc niektóre szkoły mogą  ustanowić cały tydzień wolny. Boże Ciało wypada 31 maja.

Maturzyści zakończą rok szkolny 27 kwietnia, a 4 maja rozpoczną egzaminy. Wcześniej – w dniach 18-20 kwietnia – odbędzie się egzamin gimnazjalny. Zakończenie roku szkolnego i początek następnych wakacji zaplanowano na 22 czerwca.

 


Powiązane treści