Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaZaczytana majówka. Pakiety książek do wygrania! [KONKURS]
24.04.2019 | 10:59

Zaczytana majówka. Pakiety książek do wygrania! [KONKURS]

Na zdjęciu: W konkursie każdy ma szansę zdobyć 3 książki naraz.

Fot. JW

Relaks z dobrą książką to jeden ze sposobów spędzenia majówki. Specjalnie z myślą o naszych czytelnikach, wraz z Wydawnictwem Czwarta Strona, przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest kilkanaście książek!

Każdy ma szansę zdobycia aż trzech książek naraz! W konkursie znajduje się łącznie 5 pakietów. W skład każdego z nich wchodzą następujące pozycje: „Zostań w domu” Agnieszki Pietrzyk, „Prawdy i tajemnice” Sylwii Trojanowskiej oraz „Najlepsze co mnie spotkało” Agaty Przybyłek.

Jak zdobyć książki? Zasady są proste. Wystarczy wysłać maila o tytule „KSIĄŻKI” na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, w którym należy podać imię, nazwisko i odpowiedź na pytanie: „W jakim miejscu najbardziej lubisz czytać książki?”. Autorzy najciekawszych, najbardziej kreatywnych odpowiedzi zostaną nagrodzeni. Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 25 kwietnia, do godziny 22:00. Zwycięzców o wygranej poinformujemy w wiadomości zwrotnej.

Uwaga! Nagrody będzie można odebrać tylko w siedzibie w naszej redakcji osobiście lub za pośrednictwem innej osoby.

Opisy poszczególnych książek z konkursowego pakietu:

1. „Zostań w domu” – Agnieszka Pietrzyk 

Jak bezpiecznie czujesz się we własnym mieszkaniu?

Blok z wielkiej płyty, jedenaście kondygnacji, sześćdziesiąt cztery mieszkania, prawie dwustu lokatorów. W wigilijny wieczór wszyscy oni dowiadują się, że są zakładnikami, a próba wyjścia z wieżowca oznaczać będzie śmierć.

Zwyczajni ludzie stają w obliczu niewyobrażalnego zagrożenia, wielopokoleniowe rodziny zostają uwięzione w czterech ścianach. Jakie tajemnice rodzinne wyjdą na jaw pod presją strachu i terroru?

Na zewnątrz trwa mroźna i śnieżna zima. Przed komisarzem Kamilem Soroką stoi trudne zadanie, musi bowiem ustalić, kim są bezwzględni sprawcy, oraz uwolnić zakładników. Czeka go przy tym rywalizacja z inspektorem Semeniukiem przysłanym z Wrocławia wraz z oddziałem antyterrorystycznym.

Obaj spróbują poradzić sobie z zamachem, jakiego jeszcze nie było. Oni oraz mieszkańcy elbląskiego wieżowca, których życie nigdy już nie będzie takie samo.

2. „Prawdy i tajemnice” – Sylwia Trojanowska

Chociaż Magdalena godzinami wsłuchiwała się w opowieści dziadka, jego przeszłość wciąż skrywa tajemnice. We wspomnieniach Ludwika z lat wojny nie brakuje skomplikowanej miłości, strachu i cierpienia. Gdy Magdalena odkrywa niezwykłe poświęcenie Heleny dla jej bliskich, ma wrażenie, że powrót do rodzinnych historii buduje ją na nowo. Przy dźwiękach nostalgicznej muzyki czyta listy i zapiski, które nigdy nie powinny wyjść na jaw. Próba rozliczenia się z przeszłością okaże się bolesna, bo niektórych obrazów nie da się już wymazać z pamięci, a dawno podjęte decyzje wciąż przynoszą konsekwencje. Jak prawda o dziadku wpłynie na życie Magdaleny?

Prawdy i tajemnice to krok w stronę rodzinnego pojednania. Rany, przez długie lata pełne żalu, dumy i tęsknoty, jeszcze mogą się zabliźnić. Jeszcze jest na to czas…

3. „Najlepsze co mnie spotkało” – Agata Przybyłek

Wzruszająca i piękna historia miłosna, która nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Olga wyjeżdża na wakacje na Podhale. Ma zamieszkać u ojca, z którym od lat nie utrzymuje kontaktu. Od rozwodu rodziców Olga nie potrafi mu wybaczyć ani nie chce znać jego nowej rodziny. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najgorsze lato w jej życiu. Do czasu, gdy na jej drodze pojawia się Janek – młody góral, który pracuje w restauracji na Kasprowym Wierchu. Okazuje się jednak, że nie tylko Olga ma za sobą trudną historię…

Rodzące się między nimi uczucie zostanie wystawione na niejedną próbę, gdy Olga odkryje pewną rodzinną tajemnicę, która nią wstrząśnie. Czy miłość jest w stanie przetrwać wszelkie przeciwności? I czy krzywdy sprzed lat​ można wybaczyć?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści