Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -2
-0C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
5C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZadał 42 ciosy nożem na Bocianowie. Wyrok w jego sprawie utrzymany
Roman Sz. - morderstwo na Bocianowie_ finał procesu Sąd Okręgowy Bydgoszcz_ SF
09.01.2019 | 09:04

Zadał 42 ciosy nożem na Bocianowie. Wyrok w jego sprawie utrzymany

Wyrok utrzymał w mocy Sąd Apelacyjny w Gdańsku.

Na zdjęciu: Roman Sz. spędzi 25 lat za kratkami.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Gdański Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok 25 lat pozbawienia wolności dla Romana Sz. Mężczyzna został skazany za brutalne zabójstwo na Bocianowie.

Przypomnijmy: w 2017 roku, 42-letni Sz. zadał 42 ciosy nożem swojej koleżance z pracy. Do tej tragedii doszło w wynajmowanym mieszkaniu przy ul. Racławickiej na Bocianowie. Mężczyzna przyznał się do winy, ale nigdy nie ujawnił motywu zbrodni.

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał mężczyznę na 25 lat pozbawienia wolności. – Ta zbrodnia jest ohydna – mówił podczas mów stron w bydgoskim sądzie prokurator Mirosław Wałęza z prokuratury Bydgoszcz – Północ, który przygotowywał akt oskarżenia. Śledczy z wysokości kary byli wówczas zadowoleni, bo o taki wymiar wnioskowali. Apelację od wyroku złożyli natomiast oskarżyciel posiłkowy, którym byli rodzice zamordowanej Patrycji oraz obrońca skazanego adw. Łukasz Kaczanowski. Ci pierwsi domagali się kary dożywocia, bo – w ich opinii – tylko taka kara jest adekwatna do czynu, jaki popełnił skazany. Obrona chciała złagodzenia wyroku do 15 lat pozbawienia wolności. Uzasadniono to faktem, że Roman Sz. od początku przyznał się do winy, przepraszał rodziców zmarłej i współpracował ze śledczymi.

Gdański Sąd Apelacyjny utrzymał jednak w mocy karę bydgoskiego sądu. Tym samym samym Sz. spędzi za kratami 25 lat, a wyrok jest prawomocny. Od niego przysługuje już tylko kasacja.


Powiązane treści