Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleŻądał pieniędzy od znajomego. Później ukradł mu telefon i zranił go nożem
policja - na sygnale - SF-1
16.08.2020 | 09:16

Żądał pieniędzy od znajomego. Później ukradł mu telefon i zranił go nożem

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali mężczyznę już po dwóch godzinach od zgłoszenia.

Fot. Szymon Fiałkowski

Nakielscy policjanci w zaledwie dwie godziny po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do incydentu doszło w jednym z mieszkań na terenie gminy Nakło. Napastnik najpierw okradł znajomego, a później groził mu pozbawieniem życia oraz zranił go nożem w rękę.

O tym, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Nakło doszło do kradzieży rozbójniczej nakielska policja została powiadomiona w minioną środę (12.08.20) o godzinie 21:45. Jak wynikało z informacji przekazanych przez zgłaszającego, napastnik zabrał mu telefon i zranił go nożem w rękę.

Skierowany na miejsce patrol, wyjaśniając okoliczności zdarzenia, ustalił, że do zgłaszającego przyszedł znajomy, który zażądał pieniędzy. Kiedy spotkał się z odmową, chwycił telefon komórkowy 54-latka, a następnie próbował opuścić mieszkanie. Pokrzywdzony chciał odzyskać swoją własność i nalegał na zwrot telefonu. Wówczas napastnik zagroził mu pozbawieniem życia. Między mężczyznami doszło do szarpaniny i w pewnym momencie napastnik chwycił leżący na stole nóż i zranił zgłaszającego w rękę, po czym opuścił mieszkanie.

Nakielscy policjanci w niespełna dwie godziny po zdarzeniu zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy Nakło odpowiedzialnego za ten czyn. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. W czwartek (13.08.20) usłyszał w prokuraturze zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści