Bydgoszcz
14C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 15 • L 13
15C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiZadbaj o swój czasomierz i wydłuż jego żywotność o kilka dobrych lat. Oto nasze wskazówki
19.05.2021 | 13:18

Zadbaj o swój czasomierz i wydłuż jego żywotność o kilka dobrych lat. Oto nasze wskazówki

Na zdjęciu: Aby móc bezpośrednio przyczynić się do wydłużenia żywotności komponentu kwarcowego, należy dbać o cykliczne wymiany wyczerpanych baterii.

Fot. mat. autora

W zdecydowanej większości przypadków kupno zegarka stanowi spore obciążenie dla budżetu. To właśnie dlatego w ostatnich latach możemy zaobserwować trend dbania o maksymalne wydłużenie żywotności luksusowych, sportowych oraz klasycznych czasomierzy. Chcesz wiedzieć, jak możesz o nie zadbać? Przeczytaj nasz krótki poradnik i stań się ekspertem sztuki zegarmistrzowskiej!

Serce zawsze będzie najważniejsze. Zaopiekuj się mechanizmem swojego zegarka

Proces prawidłowego dbania o czasomierze silnie uzależniony jest od mechanizmu, w jaki został wyposażony posiadany przez Ciebie zegarek. Inaczej bowiem należy podejść do akcesorium, które pracuje na mechanizmie kwarcowym, a inaczej do tego z naciągiem automatycznym. W pierwszym przypadku mamy do czynienia bowiem z czasomierzem funkcjonującym w oparciu o wymienny akumulator, a w drugim z zegarkiem wymagającym regularnego noszenia na nadgarstku. Aby móc bezpośrednio przyczynić się do wydłużenia żywotności komponentu kwarcowego, należy dbać o cykliczne wymiany wyczerpanych baterii. W przypadku dobrej klasy produktu mowa tu o serwisie odbywającym się co kilka lat. Czasomierze automatyczne to już zdecydowanie inna sytuacja. Tam przegląd u zegarmistrza również jest wskazany, natomiast zaniechanie konieczności nieustannego noszenia na nadgarstku może skończyć się tragicznie dla Twojego mechanizmu. Nie zawsze masz okazję do założenia zegarka z naciągiem automatycznym? Zainwestuj gotówkę w rotomaty, które nabędziesz chociażby na stronie internetowej https://novotime.pl/. Rotomat to maszyna imitująca naturalne ruchy ręki, dzięki czemu Twoje akcesoria stylizacyjne nigdy nie przestaną działać!

Protekcja czasomierza z zewnątrz. Podpowiadamy, czym możesz czyścić swój zegarek

Kwestię mechanizmu mamy już za sobą. Czas na zaopiekowanie się Twoim zegarkiem z zewnątrz. Na tym polu również istnieje kilka ważnych zasad, których warto się trzymać, aby czasomierz był w stanie funkcjonować przez następne kilkanaście, a może nawet i kilkadziesiąt lat. Pierwszy krok ku temu wykonasz już na etapie kupna produktu. Nie od dzisiaj wiadomo, że zegarek klasyczny nie będzie dobrym wyborem dla aktywnej osoby. Taka powinna sięgnąć po wytrzymalszy czasomierz sportowy. Idealne dopasowanie akcesorium pod jego finalne zastosowanie zabezpieczy Cię przed występowaniem uszkodzeń mechanicznych. Niedociągnięcia wizualne łatwo usuniesz za pomocą zwilżonej szmatki, najlepiej z mikrofibry. Doskonale sprawdza się ona w przypadkach skórzanych pasków, stalowych bransolet czy stalowych kopert. Mikrofibra nie będzie powodowała także rys na szkiełku chroniącym tarczę tego dodatku stylizacyjnego.


Podobne wpisy

Powiązane treści