Bydgoszcz
-5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -4 • L -7
-13C
Nd
-13C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZadymienie w bloku na Wzgórzu Wolności. Policja już złapała podpalaczy
policja_na_sygnale
14.12.2017 | 21:38

Zadymienie w bloku na Wzgórzu Wolności. Policja już złapała podpalaczy

Mężczyźni byli pijani.

Na zdjęciu: Policjanci zostali wezwani na miejsce we wtorek w nocy.

Fot. archiwum

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dwóch sprawców podpaleń wycieraczek na klatkach schodowych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Około godziny 1:30 dyżurny komisariatu na Szwederowie otrzymał zgłoszenie od mieszkańców bloku na ul. Bałkańskiej w Bydgoszczy o zadymieniu jednej z klatek schodowych w budynku.

Po przyjeździe na miejsce policjanci znaleźli palące się na półpiętrze wycieraczki ułożone w specyficzny sposób. Po ich ugaszeniu wspólnie ze strażakami sprawdzone zostały pozostałe klatki. W jednej z nich funkcjonariusze trafili na kolejne, ułożone na półpiętrze i przygotowane do podpalenia wycieraczki. Ponadto doszło tam do podpalenia ramy okna, co doprowadziło do uszkodzenia okna oraz podłóg, ścian i sufitów klatek schodowych.

Kiedy mieszkańcom nie zagrażało już żadne niebezpieczeństwo policjanci przystąpili do ustalania sprawców. Już chwilę później zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Sprawcami okazali się bydgoszczanie w wieku 24 i 28 lat. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Za tego typu przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przedstawiciel strony pokrzywdzonej oszacował straty na kwotę trzech tysięcy złotych.


Powiązane treści