Bydgoszcz
9C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 11 • L 8
10C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleZadzwonił pod 112 z informacją, że chce się zabić. Reakcja służb była natychmiastowa
telefon
13.04.2017 | 12:21

Zadzwonił pod 112 z informacją, że chce się zabić. Reakcja służb była natychmiastowa

Mężczyznę udało się uratować w ostatnim momencie.

Na zdjęciu: Operator numeru alarmowego 112 otrzymał telefon od mężczyzny, który poinformował go, że chce odebrać sobie życie.

Fot. wolny dostęp

W nocy z wtorku na środę operator numeru alarmowego 112 otrzymał telefon od mężczyzny, który poinformował go, że chce odebrać sobie życie. Ta wiadomość natychmiast została przekazana dyżurnemu inowrocławskiej policji. Wysłany na miejsce patrol uratował desperata.

Funkcjonariusze posiadali adres zamieszkania mężczyzny. Zapukali do drzwi, lecz nikt ich nie otwierał. – Policjanci podjęli działania poszukiwawcze, bo przecież liczył się czas. Rozpytywali sąsiadów kamienicy, czy wiedzą, gdzie może przebywać mężczyzna potrzebujący pomocy – relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Mundurowi sprawdzali piwnice oraz strych, gdy w jednym z pomieszczeń usłyszeli hałas. Podejrzewali, że właśnie tam może przebywać mężczyzna. Wyważyli zamknięte drzwi i znaleźli człowieka wiszącego na sznurze. – Funkcjonariusze zdjęli go i zaczęli reanimować, powiadamiając jednocześnie pogotowie. W celu podtrzymywania funkcji życiowych reanimację kontynuowali do czasu przyjazdu karetki. Uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy – informuje asp. szt. Drobniecka.


Powiązane treści