Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 9 • L 8
4C
Sr
6C
Czw
6C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleZadzwonił, że na jednym z osiedli jest bomba. 30-latek wpadł w ręce policji
policja Bydgoszcz
22.08.2018 | 11:21

Zadzwonił, że na jednym z osiedli jest bomba. 30-latek wpadł w ręce policji

30-letniemu mężczyźnie grozi teraz kara do ośmiu lat więzienia.

Na zdjęciu: Policjanci ustalili sprawcę czynu.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze inowrocławskiej policji zatrzymali mężczyznę, który w poniedziałek powiadomił ich o bombie na jednym z osiedli. 

– Mężczyzna poinformował nas, że na osiedlu Rąbin przy zaworze gazowym znajduje się paczka z materiałem wybuchowym – mówi oficer prasowa inowrocławskiej policji asp. sztab. Izabella Drobniecka. Policjanci zgłoszenie o tym zdarzeniu przyjęli w poniedziałek.

Na miejsce zdarzenia przyjechali zarówno funkcjonariusze wydziału prewencji, jak i pirotechnicy. Jak się okazało, był to fałszywy alarm. 30-latka został zatrzymany, choć próbował uciec od odpowiedzialności za swój czyn. – Na widok policjantów, poszukiwany mężczyzna wyskoczył z okna na parterze i próbował się schować – dodaje asp. sztab. Drobniecka. Mężczyznę ujęto… pod balkonem, bo właśnie tam chciał się ukryć.

Policjanci nadal zbierają w tej sprawie materiały dowodowe. Akta sprawy przekazano do prokuratury, która ma ocenić, czy wobec 30-latka należy wszcząć postępowanie karne. – Zebrane dotychczas dowody wskazują na to, że związek z fałszywym powiadomieniem służb ma zatrzymany 30-latek – podkreśla rzecznik prasowa komendy powiatowej policji w Inowrocławiu. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu, w tym przypadku o podłożeniu bomby, grozi kara do lat 8 pozbawienia wolności.


Powiązane treści