Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleZaginął mieszkaniec Solca Kujawskiego. Policjanci i rodzina apelują o pomoc
04.07.2017 | 22:30

Zaginął mieszkaniec Solca Kujawskiego. Policjanci i rodzina apelują o pomoc

Soleccy policjanci poszukują 65-letniego Leszka Ciemnego.

Na zdjęciu: Leszek Ciemny cierpi na chorobę Alzheimera.

Fot. mat. KWP Bydgoszcz

Policja z Solca Kujawskiego oraz rodzina proszą o pomoc w odnalezieniu 65-letniego Leszka Ciemnego. Mężczyzna we wczesne wtorkowe popołudnie oddalił się z poczekalni soleckiego dworca i oddalił się w nieznanym kierunku. Z uwagi na zaawansowaną chorobę Alzheimera nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji.

Ostatni raz 65-latek był widziany we wspomnianej poczekalni około godziny 13:15. Z uwagi na miejsce pobytu niewykluczone jest, że wsiadł do przypadkowego pociągu. Stąd policjanci biorą pod uwagę scenariusz, że Leszek Ciemny może znajdować się w dowolnym miejscu na terenie kraju.

Mężczyzna ma 170 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała, ma krótkie, szpakowate włosy zaczesane do góry, oczy niebieskie, czoło wysokie, brak dolnego i górnego uzębienia przedniego. W momencie zaginięcia był ubrany w czarne spodnie materiałowe, koszulkę polo z krótkim rękawem koloru popielatego, a także długą, cienką kurtkę koloru jasnobeżowego oraz buty typu mokasyny koloru czarnego. Z uwagi na swoje schorzenie miał założone pieluchomajtki Pampers.

Cechami charakterystycznymi pomocnymi w identyfikacji Leszka Ciemnego mogą być: opaska z napisem SOS na zewnątrz i imieniem Leszek od spodu umieszczonym na prawym nadgarstku. Znajdują się na niej również dane kontaktowe do rodziny oraz jego grupa krwi – AB RH+. Jak informują policjanci, mężczyzna może posiadać przy sobie reklamówkę koloru białego z czarnym napisem – w środku znajdują się dokumenty ZUS oraz komisji orzekania o niepełnosprawności na nazwisko 65-latka.

Osoby znające miejsce pobytu Leszka Ciemnego proszone są o kontakt z komisariatem w Solcu Kujawskim pod numerem telefonu 52 387-71-10 lub pod numerami alarmowymi 997 lub 112.


Powiązane treści