Bydgoszcz
12C
Opady
89% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 13 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaZagraj podczas Muszla Fest 2016
19.04.2016 | 15:32

Zagraj podczas Muszla Fest 2016

Organizatorzy czekają na zgłoszenia niszowych artystów.

Na zdjęciu: Logo festiwalu

Fot.

W sierpniu odbędzie się 14 edycja rockowego festiwalu Muszla Fest, podczas którego zagrają znane polskie i zagraniczne zespoły. Jednak mniej znane zespoły również mają szansę wystąpić na jednej z dwóch scen i zaprezentować się publiczności. Co muszą zrobić, by zrealizować swoje marzenie?

Specjalnie dla nich organizowany jest Konkurs Muszla Fest. Jego założeniem jest wspieranie tych wykonawców muzyki niezależnej, którzy są niedostrzegani, czy wręcz ignorowani przez oficjalne media. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszeniową i odesłać ją na adres mailowy konkurs@muszlafest.pl Dokument znajduje się na stronie internetowej festiwalu (www.muszlafest.pl). Zgłoszenia można przesyłać do 26 czerwca, a wyniki maja być znane 30 czerwca.

Zespoły oceniać będą przedstawiciele mediów, muzycy oraz reprezentanci MCK w Bydgoszczy. Jury konkursowe wybierze dwa najciekawsze składy, które 20 sierpnia zagrają na scenie namiotowej. Nie tylko powalczą o uznanie publiczności, ale też wyróżnienie konkursowe, czyli miejsce w line’upie festiwalu Muszla Fest 2017, sesję nagraniową w AV Studio MCK w Bydgoszczy i wyróżnienie Sklepu Muzycznego Canto.

Organizatorzy Muszla Fest to Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Rebel Music Bdg. Dwudniowa impreza uznawana jest za jedno z najciekawszych wydarzeń promujących nasze miasto, dzięki czemu dofinansowywana jest ze środków Urzędu Miasta. W tym roku odbędzie się ona 19 i 20 sierpnia na boiskach piłkarskich Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Wcześniej, do 2013 roku, koncerty odbywały się w Muszli Koncertowej w Parku im. W. Witosa. Własnie do tego miejsca nawiązuje nazwa festiwalu.

Już ruszyła sprzedaż biletów umożliwiających uczestnictwo w festiwalu. Do 15 maja karnety są sprzedawane w promocyjnej cenie 35 zł. W każdym miesiącu ich cena będzie wyższa, a w dniu festiwalu wyniesie 70 zł. Bilety można kupić w systemie Ticketpro i w punktach stacjonarnych na terenie całego kraju: Empik, Media Markt, Saturn itd. Ponadto uczestnicy Muszla Fest będą mogli skorzystać z pola namiotowego, płacąc 10 zł za pobyt na nim.


Powiązane treści