Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zagrają dla Izy

Dodano: 05.01.2016 | 16:12

Każda złotówka jest ważna - podarowana przez Ciebie też!

Na zdjęciu: Turniej charytatywny, tylko częściowo rozwiąże problemy Izy. Potrzebna jest kompleksowa i długofalowa pomoc.

Fot. Materiały organizatora

Z inicjatywy Zarządu klubu sportowego Spartakus Koronowo – 10 stycznia w hali ośrodka sportu rozegrany zostanie turniej charytatywny, podczas którego zbierane będą środki finansowe na dalsze leczenie 8- letniej dziewczynki Izy Kuś.

Iza, do czerwca 2015 roku uczęszczała na zajęcia Akademii Piłki Siatkowej w ramach jednej z grup Klubu Sportowego Spartakus Koronowo. Po wakacjach nie pokazała się na treningach, gdyż dalszą jej aktywność przerwał nieszczęśliwy wypadek. Iza trafiła do szpitala 14 września i przebywała w nim aż do 22 grudnia 2015 roku. Najpierw walczyła o życie na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, następnie przebywała na oddziale rehabilitacji.

Obecnie powoli wraca do zdrowia, ale wiąże się to z bardzo dużymi kosztami, których rodzice nie są w stanie ponieść. A kwota potrzebna Izie jest znacząca, gdyż do jej codziennego funkcjonowania niezbędna jest rurka tracheotomijna. Kosztuje około 150 zł, z tym że należy ją wymieniać raz w tygodniu . NFZ refunduje 1 szt.  (j e d- n ą ! sztukę rocznie). Ponadto dziewczynka musi przechodzić kompleksową i długoterminową rehabilitację. Koszt jednego, trzytygodniowego turnusu wynosi 10 000 zł, co zdecydowanie wykracza poza możliwości finansowe rodziny.

Organizatorzy akcji zbiórki pieniędzy dla małej Izy, która znalazła się w tej bardzo trudnej sytuacji życiowej, apelują, by dać jej szansę na powrót do normalnego życia. Zapraszają do kibicowania podczas turnieju, w którym zmierzą się zespoły z koronowskiego „podwórka”. W trakcie zawodów będzie można m.in. kupić losy i słodkości, z których całkowity koszt przekazany będzie na rehabilitację Izy.