Bydgoszcz
11C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZagrają i pomogą. W niedzielę odbędzie się charytatywny turniej dla Oli i Amelki
10.12.2016 | 15:50

Zagrają i pomogą. W niedzielę odbędzie się charytatywny turniej dla Oli i Amelki

Dochód z imprezy zasili konto Fundacji Dum Spiro, Spero, która opiekuje się rodziną Adamowiczów.

Na zdjęciu: Od rana w dwóch bydgoskich halach sportowych będzie toczyła się rywalizacja piłkarska w szczytnym celu.

Fot. mat. organizatorów

Rękawice bokserskie z autografem Dariusza Michalczewskiego, lot nad Miastem Zakochanych, czyli Chełmnem, a także mnóstwo koszulek i gadżetów od klubów oraz mistrzów sportu – to tylko część rzeczy, które trafią na licytację charytatywną podczas niedzielnego turnieju piłkarskiego, który odbędzie się w halach przy ulicy Waryńskiego oraz Karłowicza. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie w całości na rzecz Aleksandry oraz Amelii Adamowicz, które ucierpiały w październikowym wybuchu gazu w domu na Czyżkówku.

LICYTUJ JUŻ DZIŚ – Lot nad Miastem Zakochanych samolotem cessna 172 [AUKCJA CHARYTATYWNA ALLEGRO]

Nie pozostajemy obojętni na tragedię, która 9 października dotknęła śp. Daniela i jego rodzinę – mówi Robert Borowicz, organizator zawodów. Przy wsparciu Fundacji Dum Spiro, Spero odbędzie się zarówno sam turniej, jak i wszystkie wspomniane licytacje. Wszystkie gadżety, które można w ten sposób pozyskać, można oglądać na stronie alsp-turnieje.futbolowo.pl. A wśród nich jest kilka perełek, które przekazały między innymi bydgoskie kluby sportowe, a także zawodnicy, chociażby Justyna Kowalczyk, Paweł Wojciechowski, Marika Popowicz-Drapała czy Marcin Lewandowski.

Drugim elementem wsparcia będą pieniądze pochodzące z wpisowego uprawniającego do udziału w zawodach w halach Zespołów Szkół nr 7 i 10. Liczba chętnych do gry i wsparcia inicjatywy była tak duża, że organizatorzy zdecydowali właśnie o rozegraniu imprezy na dwóch obiektach. O zwycięstwo powalczy łącznie aż dwadzieścia ekip podzielonych na cztery 5-zespołowe grupy.

Od godziny 8:30 na ulicy Karłowicza oraz od 9:00 na Waryńskiego będą toczyły się pojedynki eliminacyjne. Po ich zakończeniu – około godziny 13:45 – na Błoniu odbędzie się wspomniana licytacja. – Przedmioty, których nie uda się zlicytować podczas turnieju, trafią na platformę Charytatywni Allegro – zapewnia Robert Borowicz. Po licytacji rozegrane zostaną systemem pucharowym mecze najlepszej ósemki zawodów.

Organizatorami turnieju są: TKKF Jedność, ZS nr 7 i 10 oraz Amatorska Liga Szóstek Piłkarskich „Wyżyny”. Patronat sprawuje wspomniana Fundacja Dum Spiro, Spero. Wsparcia kulinarnego udzielili z kolei: Restauracja Sowa, Camel Pizza oraz Auchan. Pamiątkowe puchary przekaże Studio Mardo, a opiekę medyczną zapewni zespół DuoMedic.

UCZESTNICY TURNIEJU CHARYTATYWNEGO – FAZA GRUPOWA

Hala ZS nr 7, ul. Waryńskiego 1
grupa A – Camel Pizza, 1 Brygada Logistyczna Bydgoszcz, Ziomals Team, WNP Mellet Bydgoszcz, KKP Team Men
grupa B – Załoga G, Havana, Bohamet S.A., P.P.H.U. Dach, Bajka

Hala ZS nr 10, ul. Karłowicza 2
grupa C – Sattel-CAD, Gwiazdy z Podwórka, RK10, Ekoterma Technika Grzewcza, Dream Team
grupa D – Kando Plus, SiMS, KKP Bydgoszcz, SLO Bazylika, Immobile


Powiązane treści