Bydgoszcz
8C
100% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 8 • L 7
7C
Wt
8C
Sr
9C
Czw
7C
Pt
1C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZagroził, że chce „zabić prezydenta Grudziądza”. Trafił do aresztu
policja Bydgoszcz
17.01.2019 | 13:01

Zagroził, że chce „zabić prezydenta Grudziądza”. Trafił do aresztu

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. Łukasz Plewnia/Flickr/CC-SA 2.0

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował groźby pozbawienia życia wobec prezydenta Grudziądza. W momencie interwencji mundurowych sprawca znajdował się pod wpływem alkoholu.

Po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, funkcjonariusze nasilili działania związane z przejawami mowy nienawiści i gróźb wobec urzędników. Policja w Poznaniu zatrzymała osobę, która groziła śmiercią prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi oraz prezydentowi Wrocławia Jackowi Sutrykowi. Jak poinformowała dziś Komenda Wojewódzka Policji, do tego typu zdarzenia doszło również w naszym regionie.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoszcz, Inowrocław i Solec Kujawski staną „Murem za Owsiakiem”


W środę, 16 stycznia, około godziny 16:00 nieznany mężczyzna zatelefonował do Wojewódzkiego Centrum Powiadomienia Ratunkowego. W rozmowie z dyspozytorem krótko oświadczył, że jest w Grudziądzu i zamierza „zabić prezydenta Grudziądza”. Informacja natychmiast trafiła do dyżurnego komendy policji w Grudziądzu. Podjęte działania doprowadziły do zatrzymania 53-letniego mężczyzny, podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa.

W trakcie zatrzymania okazało się, że podejrzany znajduje się pod wpływem alkoholu. 53-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zbierają materiał dowodowy, żeby jeszcze dzisiaj przedstawić mężczyźnie zarzuty popełnienia przestępstwa – kierowania gróźb pozbawienia życia. Za to można trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Warto dodać, że od wtorku do soboty (dniu pogrzebu Pawła Adamowicza) w Grudziądzu trwa żałoba. Obecny prezydent miasta Maciej Glamowski był członkiem rodziny tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.


Powiązane treści