Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZakaz odwiedzin w szpitalu Jurasza, zakażenia koronawirusem w szpitalu Biziela
szpital jurasza Bydgoszcz
04.10.2020 | 14:07

Zakaz odwiedzin w szpitalu Jurasza, zakażenia koronawirusem w szpitalu Biziela

Na zdjęciu: Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Jurasza wprowadził do odwołania zakaz odwiedzin pacjentów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Jurasza w Bydgoszczy wprowadził w piątek (2 października) całkowity zakaz odwiedzin pacjentów. Trudna sytuacja także w szpitalu im. dr. Biziela.

W szpitalu im. dr. Jurasza decyzja o wprowadzeniu całkowitego zakazu odwiedzin pacjentów jest podyktowana zagrożeniem epidemiologicznym i zwiększającą się liczbą potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. – W związku z powyższym udzielanie informacji o stanie zdrowia pacjenta osobie upoważnionej, wskazanej w dokumentacji medycznej, odbywa się wyłącznie przez telefon – informują przedstawiciele placówki.

– W celu przekazania pacjentowi niezbędnych rzeczy osobistego użytku, napojów, ewentualnie dodatkowych środków do pielęgnacji można wejść do szpitala w dni powszednie w godz. 11:00 – 13:00 i 15:00 – 17:00, a w dni wolne w godz. 15.00-17.00 wejściem głównym od strony ul. Jurasza oraz wejściem A do budynku G – czytamy w komunikacie na stronie szpitala. Jednocześnie, na teren szpitala będzie mogła wejść jedna zdrowa osoba, u której wykonany zostanie pomiar temperatury.

Tymczasem nowe przypadki zakażenia stwierdzono w Szpitalu im. dr. Biziela. – Zakażonych jest kilkanaście osób, wszystkie są odizolowane – mówi rzecznik placówki Kamila Wiecińska. Jak słyszymy, pozytywne wyniki testów otrzymało minimum 15 osób. – Laboratorium funkcjonuje obecnie w okrojonym składzie – dodaje Wiecińska. W placówce obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów, który wprowadzono już na początku pandemii koronawirusa.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści