Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 12 • L 11
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiZakaz wstępu do nieba? Bruno Mars po raz pierwszy
10.07.2017 | 23:25

Zakaz wstępu do nieba? Bruno Mars po raz pierwszy

Cover popularnego utworu w wykonaniu bydgoskiej wokalistki - Judyty Wendy

Na zdjęciu: klatka z teledysku "Locked out of heaven", na zdj. Judyta Wenda | soundB | prod. Jacek Owczarz

Fot. Jacek Owczarz

„Zakaz wstępu do nieba” – tak dosłownie tłumaczylibyśmy tytuł najnowszego utworu zrealizowanego w ramach projektu SoundB. Dlaczego wybraliśmy akurat „Locked out of heaven” Bruno Marsa oraz co warto wiedzieć o tym utworze?

Popularność tej piosenki obliczona na prawie pół miliarda wyświetleń na YouTube oraz wiele nagród (m.in. MTV Video Music Award: Najlepszy męski teledysk oraz Europejska Nagroda Muzyczna MTV za najlepszą piosenkę) już są sugestią, by zwrócić na nią uwagę i zechcieć przedstawić ją szerszemu gronu. Jednak nie tylko to popchnęło nas do zajęcia się tym utworem.

Judyta Wenda, którą mam przyjemność gościć w studiu od samego początku jego istnienia, podczas nagrań do piosenki z bajki Merida Waleczna Walta Disneya wspomniała mi, że chciałaby kiedyś móc zmierzyć się z repertuarem, w którym na kanale SoundB jeszcze nie dała się poznać. I tak po interpretacjach muzyki filmowej nadszedł czas na muzykę rozrywkową. Wybór padł na „Locked out of heaven”. Jego temperament, ukryte w nim emocje, melodyka, rytmika – za to z pewnością można pokochać ten utwór. Nie wychodząc ze studia, zrealizowaliśmy do niego prosty, ciepły obraz. Zobaczcie jak nam wyszło:

Locked out of heaven – Judyta Wenda | soundB | prod. Jacek Owczarz

Judyta Wenda – wokalistka, aktorka, autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, Specjalność Musical. Współpracowała m.in. z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Teartem Muzycznym w Łodzi, Teatrem na Plaży w Sopocie czy Narodowym Teatrem Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Pochodzi z Bydgoszczy i dlatego też jej marzeniem jest na stałe wprowadzić do bydgoskiej kultury spektakle muzyczne, których od zawsze w naszym mieście brakowało. Początkiem pracy nad realizacją tego marzenia był zeszłoroczny cykl kameralnych koncertów i spektakli, odbywających się pod nazwą „Nowa Scena w Bydgoszczy”, których była główną inicjatorką i pomysłodawczynią.

Jacek Owczarz – producent muzyczno-filmowy, bydgoszczanin. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Twórca projektu SoundB łączącego artystów związanych z bydgoską sceną muzyczną w pracy nad coverami popularnych utworów. Prywatnie mąż i ojciec.

Jacek Owczarz

producent muzyczny i filmowy

Producent muzyczno-filmowy, bydgoszczanin. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Twórca projektu SoundB łączącego artystów związanych z bydgoską sceną muzyczną w pracy nad coverami popularnych utworów. Prywatnie mąż i ojciec.

Panel dyskusyjny


Podobne wpisy

Powiązane treści