ZAKSA za silna dla Łuczniczki

Dodano: 13.12.2015 | 21:13

W niedzielnym meczu PlusLiga bydgoszczanie nie potrafili wygrać choćby jednego seta.

Na zdjęciu: Siatkarze Łuczniczki ponieśli w niedzielę siódmą porażkę w sezonie.

W niedzielnym meczu 10. kolejki Plus Ligi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz ulegli ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Była to ich siódma porażka w tym sezonie.

I set rozpoczął się lepiej dla bydgoszczan, którzy prowadzili już 8:5, ale z czasem to kędzierzynianie doszli do głosu. Po błędzie bydgoszczan prowadzili trzema punktami w czasie drugiej przerwy technicznej, a w kolejnych akcjach pewnie dążyli do wygrania seta. Ostatecznie triumfowali 25:22.

Następna partia również była wyrównana, lecz prowadzenie należało do gości. W drugiej części seta podopieczni Ferdinando di Giorgiego zdobyli kilka punktów z rzędu i nawet czas wzięty przez Piotra Makowskiego nie pomógł gospodarzom, którzy przegrali tę partię 20:25.

W III secie scenariusz był podobny. Łuczniczka przez jakiś czas potrafiła trzymać się blisko ZAKSY, ale goście z upływem kolejnych akcji odskakiwali i ostatnia odsłona zakończyła się ich zwycięstwem 25:20.

Po 10. kolejkach bydgoszczanie zajmują dopiero jedenastą lokatę w tabeli. Do ósmego AZS-u Olsztyn tracą  następną sobotę również nie będzie łatwo o punkty. Łuczniczka zagra na wyjeździe z jedną z rewelacji rozgrywek, Cuprum Lubin.