Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 13 • L 12
17C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIZakupy tanie jak barszcz. Jak się do nich przygotować?
07.08.2020 | 11:31

Zakupy tanie jak barszcz. Jak się do nich przygotować?

Na zdjęciu: Wybierając się na zakupy warto przejrzeć też gazetki reklamowe, które zawierają informacje o cenowych okazjach.

Fot. pixabay.com

Polowanie na korzystne promocje to coś, czego pragnie wielu z nas. Możliwość zakupu wybranych produktów w niższych cenach często decyduje o tym, do jakiego punktu się udamy. Wcześniejsze przygotowanie się do zakupów pomoże zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również nasz czas.

Na samym początku dobrze jest pomyśleć o tym, czego tak naprawdę potrzebujemy w danym momencie. Bardzo pomocne jest zapisanie tych rzeczy na kartce lub w telefonie i stworzenie listy zakupów. Jeśli znamy układ rozłożenia produktów w danym sklepie, to możemy nawet zapisać rzeczy w kolejności, w której będziemy przechodzić obok półek z asortymentem. Sięganie tylko po rzeczy, które znajdują się na liście pozwoli nam uniknąć zakupu dodatkowych produktów, przez które kwota zakupów może być znacznie wyższa niż założona przez nas suma.

Gazetki promocyjne w wersji online

Przy tworzeniu listy warto sięgnąć po gazetki promocyjne. Ich wcześniejsze przejrzenie zdecydowanie ułatwi zaplanowanie udanych i tańszych zakupów. Znaleźć je można nie tylko w skrzynkach pocztowych czy na klatkach bloków. Gazetki dostępne są też w wersji online i można przeglądać je za pośrednictwem telefonu czy komputera (bez wychodzenia z domu!). Szybki i łatwy dostęp do aktualnych gazetek reklamowych umożliwia np. serwis gazetka-24.pl. Na tego typu stronach regularnie pojawiają się nowe gazetki promocyjne popularnych hipermarketów i supermarketów informujące o bieżących lub przyszłych promocjach i obniżkach cenowych.

Planowanie z wyprzedzeniem

Wybierając się na zakupy warto przejrzeć też przyszłe gazetki reklamowe, które zawierają informacje o promocjach dostępnych w późniejszych terminach. Zwrócenie na nie uwagi też może pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy. Wiedząc o tym, co będzie na promocji później, możemy zrezygnować z zakupu tego w danym momencie i wykorzystać nadarzającą się okazję. Regularne sprawdzanie nachodzących gazetek promocyjnych sklepów to trik, który pomoże lepiej zaplanować domowy budżet wykorzystywany na zakupy. Gazetki handlowe z marketów z reguły bazują na artykułach pochodzących z różnych grup produktowych, dzięki czemu można wybrać towary odpowiadające swoim potrzebom.

Zakupy na zapas

Promocje w marketach przedstawiane w gazetkach reklamowych są również doskonałą okazją do uzupełnienia domowych zapasów. Dotyczy to zwłaszcza produktów o długiej dacie przydatności do użycia. W czasie obniżek cenowych można zrobić zapasy artykułów, które w danym okresie mają atrakcyjną cenę. Dzięki temu uniknie się potrzeby kupowania ich w momencie, gdy ceny produktów wrócą do poprzedniego poziomu. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku kosmetyków czy środków higienicznych i czyszczących. Przy takim działaniu można zaoszczędzić naprawdę wiele, a wydane środki przeznaczyć na coś innego, co pojawi się w przyszłej gazetce.


Podobne wpisy

Powiązane treści