Wiatr: 1km/h N
H 13 • L 11
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻal straconej szansy w drugim secie. Bydgoscy siatkarze przegrali z Treflem Gdańsk [ZDJĘCIA]
PlusLiga_ Chemik Bydgoszcz - Trefl Gdańsk_ Bartłomiej Lipiński, Michał Szalacha - Maciej Muzaj - SF
03.02.2019 | 20:17

Na zdjęciu: Maciej Muzaj radził sobie w ataku z bydgoskim blokiem i po meczu zasłużenie odebrał statuetkę dla MVP spotkania.

Bydgoscy siatkarze znów bez punktów w PlusLidze. W starciu z Treflem nie ugrali nawet seta, choć mieli na to realną szansę.

To dziesiąta porażka bydgoskich siatkarzy w PlusLidze. W starciu z Treflem, podopieczni trenera Bednaruka równorzędną walkę próbowali nawiązać jedynie w drugim i trzecim secie.

INFORMACJE Z CHEMIKA I PAŁACU W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

– Nie mieliśmy dobrej koncepcji. Nie umieliśmy wejść w ten mecz tak, jak w Zawierciu – przyznał po meczu trener bydgoskiego zespołu Jakub Bednaruk. Bydgoscy siatkarze od samego początku mieli problemy z przyjęciem zagrywki rywali i dodatkowo brakowało im skuteczności w ataku. Dość powiedzieć, że w całym meczu gracze Chemika wykręcili 42% skuteczności, a gdańszczanie – 52%, a jeszcze gorzej wyglądało to w zagrywce. Siatkarze Trefla zdobyli tym elementem gry sześć punktów, a bydgoszczanie – jeden (jego autorem w trzecim secie był Bartosz Filipiak).

Najwięcej emocji było w drugim secie, gdzie Trefl w końcówce prowadził 22:20 po ataku z przechodzącej piłki Miłosza Hebdy, ale potem dwukrotnie na blok bydgoszczan nadziali się Schott i Mijailović, a atak ze środka skończył Morozau i to Chemik miał piłkę setową, ale nie potrafił jej wykorzystać. W ataku przestrzelił Kovacević, a w decydującej akcji seta Szalacha nadział się na blok Nowakowskiego. Trzecią partię gracze Chemika rozpoczęli od prowadzenia 3:0, ale potem szybko dali się dogonić gdańszczanom i do stanu 17:17 obie drużyny toczyły w miarę wyrównaną walkę. W końcówce, podopieczni trenera Anastasiego odskoczyli na trzy punkty i to było kluczowym momentem, bo wówczas Trefl kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie. Ich liderem w ofensywie był Muzaj, który zanotował 58% skuteczności w ataku i zdobył 24 punkty.

PLUSLIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 18 KOLEJKA – 3.02.2019 R.
CHEMIK BYDGOSZCZ – TREFL GDAŃSK 0:3 (17:25, 24:26, 21:25)

CHEMIK: Vinhedo, Lipiński 4, Szalacha 11, Filipiak 13, Kovacević 10, Morozau 3 oraz A. Kowalski (libero), Gryc, Lesiuk.

TREFL: Janusz 2, Schott 12, Niemiec 4, Muzaj 24, Mijailović 5, P. Nowakowski 8 oraz Olenderek (libero), Jakubiszak, Hebda 1, Kozłowski.

Sędziowali: Piotr Król, Marek Budzik.
Komisarz PlusLigi: Bogusław Pachniewicz.
Widzów: 2075.
MVP meczu: Maciej Muzaj (Trefl Gdańsk).