Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 7 • L 4
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZamaskowany napadł na sklep w powiecie bydgoskim. Wpadł i został tymczasowo aresztowany [ZDJĘCIA, WIDEO]
zatrzymany_ napad na sklep_ Solec Kujawski - KWP Bydgoszcz-1
19.03.2020 | 09:04

Zamaskowany napadł na sklep w powiecie bydgoskim. Wpadł i został tymczasowo aresztowany [ZDJĘCIA, WIDEO]

Do wniosku śledczych przychylił się bydgoski sąd.

Na zdjęciu: Sprawca napadu na sklep został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, gdzie wobec niego zastosowano tymczasowy areszt.

Fot. KWP Bydgoszcz

Są trzy miesiące aresztu dla 29-letniego mężczyzny, który pod koniec lutego napadł na jeden ze sklepów w Solcu Kujawskim.

Do zdarzenia doszło 26 lutego. – Wówczas funkcjonariusze zostali powiadomieni o napadzie, do którego doszło w jednym ze sklepów w Solcu Kujawskim – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje: – Ze zgłoszenia wynikało, że około godziny 12:45 mężczyzna z założonym szalikiem na twarzy wszedł do sklepu i grożąc nożem bezpośrednio sprzedawczyni zażądał wydania gotówki. 

Mężczyzna zabrał pieniądze i uciekł ze sklepu. W toku prowadzonego śledztwa, kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w miniony poniedziałek (16 marca) zatrzymali mężczyznę. To 29-latek, mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, którego zatrzymano w Toruniu, gdzie pracował. – Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, śledczy z bydgoskiej komendy przedstawili mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia – mówi kom. Słomski.

Po jego przesłuchaniu w Prokuraturze Rejonowej Bydgoszcz-Południe, śledczy zawnioskowali o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w miniony wtorek (17.03) do tego wniosku się przychylił. Mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące, a grozić może mu kara nawet do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści