Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleZamiast 40 – 66 ton! Kujawsko-pomorska ITD zatrzymała zbyt ciężki transport kontenerów
dw 241
04.08.2021 | 08:50

Zamiast 40 – 66 ton! Kujawsko-pomorska ITD zatrzymała zbyt ciężki transport kontenerów

Na zdjęciu: ITD zatrzymała przeciążoną "stonogę" na DW 241.

Fot. ITD

Ponad 66 ton ważył wieloosiowy zestaw pojazdów zatrzymany na drodze wojewódzkiej nr 241 w województwie kujawsko-pomorskim. Inspektorzy transportu drogowego skontrolowali nie tylko masę zestawu, ale też nieskalibrowany tachograf ciężarówki. Okazało się, że kierowca jeździł z wyjętą kartą, nie rejestrując swojej pracy oraz bez ważnych badań technicznych.

W nocy ze środy na czwartek (28-29 lipca), na kujawsko-pomorskim odcinku drogi wojewódzkiej nr drodze wojewódzkiej nr 241 patrol ITD zatrzymał do kontroli tzw. „stonogę”, w której skład wchodziły 3 pojazdy – ciągnik siodłowy oraz dwa kontenery z ładunkiem. Zestaw został skierowany na wagę. Jak się okazało, ciężarówka ważyła ponad 66 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton.


Czytaj także: Duże zmiany na budowanym odcinku drogi ekspresowej S5. Umożliwią powstanie jednego z węzłów [MAPA]


Inspektorzy ustalili także, że pojazdy nie miały ważnych badań technicznych, a tachograf nie posiadał aktualnej kalibracji. – Podczas kontroli czasu pracy kierowcy stwierdzono, że w analizowanym okresie prowadził ciężarówkę bez karty zalogowanej w tachografie. W ten sposób nie rejestrował popełnionych naruszeń dopuszczalnych norm czasu pracy – wyjaśnia Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Nieprawidłowy transport kontenerów wstrzymano do czasu doprowadzenia zestawu do właściwego tonażu, a kierowcę ukarano mandatem. Za stwierdzone nieprawidłowości konsekwencje finansowe grożą też przewoźnikowi oraz osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie. ITD informuje, że w tej sprawie wszczęto postępowanie administracyjne.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści