Bydgoszcz
15C
Słonecznie
41% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 14
9C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZamieszanie z Parkiem Wodnym w Świeciu. Otwarcie jednak w poniedziałek
14.01.2016 | 16:06

Zamieszanie z Parkiem Wodnym w Świeciu. Otwarcie jednak w poniedziałek

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że otwarcie Parku Wodnego w Świeciu trzeba będzie przełożyć. Dziś już wiadomo, że opóźnienie będzie niewielkie.

Na zdjęciu: Park Wodny zostanie otwarty w poniedziałek.

Fot. Andrzej Bartniak/ Park Wodny w Świeciu

Mieszkańcy Świecia będą mogli skorzystać z atrakcji Parku Wodnego w poniedziałek. To nieco później niż pierwotnie zakładano, ale jeszcze wczoraj wydawało się, że opóźnienie będzie jeszcze większe.

We wtorek władze parku poinformowały, że z powodu zmiany w rozporządzeniu dotyczącym wymogów stawianych jakości wody, otwarcie zaplanowane na weekend opóźni się. Sanepid miał bowiem przez 10 dni prowadzić badania laboratoryjne.

W czwartek okazało się, że problemy nie są tak poważne, a zamieszanie powstało w wyniku różnych interpretacji nowego rozporządzenia. – Otworzymy się dla mieszkańców w poniedziałek. Do tego czasu dopieścimy temperaturę wody i przygotujemy cały obiekt – mówi nam Ariel Stawski z Parku Wodnego. Otwarcie basenu już pierwszego dnia ferii będzie możliwe dzięki – jak tłumaczą władze parku – przychylności i współpracy z Powiatową Stacją Epidemiologiczno-Sanitarną w Świeciu.

Zgodnie z pierwotnym planem w piątek obiekt zobaczą zaproszeni goście. Poniedziałkowe otwarcie nastąpi o godzinie 7:00.


Powiązane treści