[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Znamy datę zamknięcia kładki Esperanto. Będzie komunikacja zastępcza

Dodano: 25.10.2022 | 12:54

Na zdjęciu: Kładka Esperanto zostanie zamknięta 27 października.

Fot. Szymon Fiałkowski

W czwartek, 27 października rozpoczyna się remont kładki Esperanto. Przeprawa łącząca ulice Jagiellońską z Toruńską zostanie zamknięta z samego rana. Prace mają zakończyć się jeszcze w 2022 roku.

Jak informowaliśmy, 19 października zaplanowano rozpoczęcie remontu dwóch bydgoskich kładek: Kiepury (przy Operze Nova) i Esperanto. Ostatecznie tego dnia zamknięto jedynie przeprawę prowadzącą na Wyspę Młyńską – rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński przekazał, że prace przy konstrukcji znajdującej się przy lodowisku Torbyd rozpoczną się później.

W ostatnich dniach kładka Esperanto była wciąż dostępna dla pieszych i rowerzystów. W tym czasie trwało przygotowanie zaplecza budowy oraz dokumentacji prac. Ten element inwestycji został jednak zakończony: wykonawca – bydgoska firma Kormost – wejdzie na plac budowy w czwartek, 27 października. Wtedy też przeprawa zostanie zamknięta. Już tydzień temu drogowcy zapowiadali też wprowadzenia ułatwienia w pokonywaniu odcinka między Torbydem a najbliższą przeprawą przez rzekę, czyli mostem Pomorskim.

Od jutra (26.10) wydłużymy wybrane kursy linii Za T8 – autobus pojedzie przez rondo Toruńskie do hali Łuczniczka, gdzie zawróci i skieruje się na swoją dotychczasową trasę. Nowe przystanki pojawią się za rondem Toruńskim, przy hali Łuczniczka – będą też dwa przystanki na Toruńskiej w kierunku ronda Toruńskiego. Powyższe zmiany wymuszają korekty minutowe w rozkładach na całej trasie przebiegu autobusu Za T8 – informuje rzecznik prasowy zarządu dróg.

Kursy linii Za T8, wydłużone do hali Immobile Łuczniczka, będą oznaczone w rozkładzie literką „Ł”. Dowiedz się także, jak będzie wyglądać komunikacja miejska w Bydgoszczy na 1 listopada.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments